Меню
 • Academy 2.0
 • Polotno Apartment
 • Ridnyi House
 • Ukrainian Wabi Sabi. 5.0
 • Kofan Bar
 • Дім Shkrub
 • IQ-19
 • OSELYA
 • MAGMA
 • Yogo Apartment
 • BLOCK HOUSE
 • UKRAINIAN CONTEMPORARY
ОБ'ЄКТапартаменти
локаціяКозин, Київська область, Україна
площа200 кв.м
клієнт молода пара
задача Створити для молодої пари окремі апартаменти у великому родинному гніздечку. Оселити тут пустку і затишок, природу та технології, пристрасть і дзен. А так вміє тільки вабі-сабі.
Ще одна історія про неідеальну красу
title
КОМАНДА
title

ІСТОРІЯ І РІШЕННЯ

Ми почнемо не за класикою оповіді про інтер’єр, а з того, з чого починають жити за вабі-сабі. Жити за вабі-сабі — це жити просто, усвідомлено, це жити у гармонії у першу чергу із самим собою, а потім приходять всі інші гармонії. До речі, жоден японець не зможе чітко пояснити суть цього поняття — це в них у крові. Друга версія — не захоче, тому що розуміння цього поняття у кожної родини своє, розказувати його нікому чужому не можна.

title

ІСТОРІЯ І РІШЕННЯ

Планування — простіше не придумаєш. Вітальня з прихованою кухнею, спальня з прихованою шафою та ванна кімната за склом. І не просто так в одному реченні двічі слово «прихований». Якщо ви про вабі-сабі, забудьте про навісні полиці з десятками статуеток, навіть якщо серед них — подарунок від бабусі чи першого кохання. Тільки закриті зони для зберігання. А якщо ви так любите того керамічного котика від баби — йому почесне місце у центрі кімнати, а не серед десятків подібних. Тому що вабі-сабі — це тільки ті речі, котрі дійсно мають для вас значення.

title
Вітальня

На стінах — глина, на стелі — глина і дерево, одна з чотирьох стін — вікно. Японський спосіб життя за вабі-сабі — це спокійна радість приймати повний життєвий цикл. Від народження до смерті, від точки найбільшої слави до повного занепаду. Тому головний декор тут — 6-метрове вікно з краєвидом на пейзаж, який за будь-яких життєвих обставин буде народжуватися і помирати. Знов і знов.

title

Головний композиційний елемент тут — розлогий диван і обідній стіл. Останній — це плита з дерева-кап, рани якої заліковані полімерною смолою, на ніжках з воронованої сталі. Над ним — авторські грозові Хмари від Сергія Махно, коли дощ ще не почався і вже не пройшов.

title

Ясен на підлозі гріють бабусині килими — ця сім’я зберегла не тільки духовні традиції роду, а й матеріальні.

Керамічна ваза авторства Сергія Махно та Славка Одарченка — натхнення творчістю відомого японського художника Shiro Tsujimura. Тонований дуб на стіні — так, саме це і є наша кухня. А журнальним столиком слугують вербові пеньки.

title
title
title
Спальна кімната

Коли приймаєш речі як вони є і не намагаєшся постійно їх покращити чи вдосконалити, більше часу лишається, щоб насолодитися ними. Недосконалість — це не те, що слід терпіти. Це невід'ємна частина життя, яку треба навчитися не тільки приймати, але святкувати.

title
title
title

М’яке ліжко в обіймах авторських ламп від Sergey Makhno Architects, за спиною якого — той самий тонований дуб, що ховає шафу. Все, цього достатньо.

title
Ванна кімната

Скляна стіна навпаки, не ховає ванну кімнату, а дає їй повітря. Дає їй бути повноцінною частиною простору, а не понурим закутком без вікон. Тут також на стінах глина — увесь простір ніби полотно для найталановитішого художника — життя.

title
title
title
title
title
title
title