Меню
 • Ridnyi House
 • Ukrainian Wabi Sabi. 5.0
 • Kofan Bar
 • Дім Shkrub
 • IQ-19
 • OSELYA
 • GALAKTIKA
 • MAGMA
 • Yogo Apartment
 • BLOCK HOUSE
 • SPACESHIP
 • UKRAINIAN CONTEMPORARY

Академія DTEKОфіс

березень, 2019
до списку проектів
ОБ'ЄКТакадемія
локаціяКиїв, UNIT. City
площа3 234 кв. м
клієнт Компанія DTEK — український енергетичний гігант і найбільший приватний інвестор в енергетику країни
задача від ідеї до першого студента за 6 місяців
Опубліковано

ArchisceneArchello

title
Будуй всупереч: інноваційна Academy DTEK за 6 місяців

Що: реалізація дизайну інтер’єру для бізнес-платформи, котра спеціалізується на корпоративній освіті

Де: Київ, UNIT.Сity

Як: від ідеї до першого студента за 6 місяців

Головна ідея: простір, що наповнює енергією

title
title
Client

Компанія DTEK — найбільший приватний інвестор в енергетику країни. 2018 року це було 20 млрд грн. У компанії працюють 70 тисяч співробітників. Серед напрямів діяльності — бізнес-платформа Academy DTEK, яка спеціалізується на корпоративній освіті та підготовці співробітників держсектора. За другий напрям діяльності отримала «золото» престижної міжнародної премії Global CCU 2019 у Бразилії.

title
Team

Архітектори: Сергій Махно, Артем Мещанкін, Олександр Махно, Олександр Ковпак, Олександр Дойков, Ігор Тихий, Марина Гречко, Ольга Собчишина, Сергій Філончук, Костянтин Свєтлих, Віктор Захарченко, Поліна Волкова

Зазвичай ми працюємо командами з 2-3 спеціалістів: архітектор або дизайнер інтер’єру та інженер-конструктор. Але зважаючи на суворий дедлайн, довелося підняти всю важку артилерію. Разом визначали стилістичний напрям, сперечались і обговорювали варіанти, разом лишались після роботи і раділи, коли ідеї «заходили». Від моменту першої візуалізації до подачі креслень на будівництво інколи минало кілька годин.

title
What we needed to do

Влітку 2018 року Сергій Махно і команда вперше зустрілись на об’єкті з представниками Academy DTEK оцінити ситуацію.

За зведення нового корпусу в українській Кремнієвій долині UNIT.Сity взялася будівельна компанія KAN. Коли влітку 2018 року Сергій Махно і команда вперше зустрілись на об’єкті з представниками Academy DTEK, були готові тільки чотири поверхи з шести. Сергій, при всьому своєму оптимізмі та енергійності, виносить вирок: «Рік і не менше». На що клієнти відповідають: «У нас відкриття через 6 місяців. Півроку і ні дня більше».

title

Клієнт звик до глобальних рішень, а ми звикли до викликів. Дизайн-проект мав перегукуватися із цінностями компанії, бути екологічним і зносостійким (прохідність за рік — 200 тисяч студентів). Аудиторії мали бути мобільними та могли адаптуватися під різні завдання й кількість слухачів. Щоб не набридали через тиждень і вчитися було в кайф.

І, нагадаємо, вмістити все це треба було в 6 місяців.

title
title
title
What we really did

Ми нескромно вважаємо, що природа — наш головний співавтор, а вона — найталановитіший із архітекторів у всі часи. Проект інтер’єру планували як її продовження. Так, ніби інтер’єр створювала вона сама, але за умови, що їй доступні новітні енергоефективні технології.

Ми щиро віримо, що енергія простору — одна з найпотужніших. Якщо інтер’єр відповідає поставленим завданням, якщо він цілісний — йому не залишається нічого крім «заряджати».

Reception
title
title
title

Минаємо скляний фасад будівлі, що в сонячну погоду вкривається рум’янцем — вікна покриті червоною плівкою, задуха будівництва навколо — UNIT.Сity продовжує активно рости. Карусельні двері ніби розпинають важку водну масу і ми — у прохолодному, життєдайному підводному царстві. Великоформатна плитка на підлозі — крок водною гладдю. Так, ви можете ходити по воді — все, що ви можете уявити, можна втілити в життя. Хол академії звеличує людину, її характер і волю.

Інтер’єр досить насичений: вертикальні сади міряються величністю з дерев’яними панелями на стінах, led-стрічки поспішають дзеркальною стелею, світлова скульптура намагається пробитись на 2-й поверх, а за стійкою рецепції вирушили в плавання керамічні човники — авторська плитка від Sergey Makhno Architects. Але з тим дизайн непомітний, не відволікає увагу — бо головною тут залишається людина.

Scheme of reception
title
Library

Поряд із зоною рецепції розташувалася бібліотека-коворкінг. Великі вуха авторських крісел Elephants від Sergey Makhno Architects сумлінно захищають особистий простір, але не відрізають від зовнішнього світу. Вікна до стелі та скляні світильники від Expolight — світлу тут є де розгулятися. Металева хвиля стіни і гладенькі камінці на узбережжі.

title
title
title
title
Scheme of library
title
Cafeteria #1

Також на першому поверсі розташувалася кав’ярня з виходом на терасу. Під стелею тут розкинувся дзен-сад — поміж розмаєм квітів сіють тепло авторські керамічні лампи Crust. За філіжанкою кави тут можна непомітно медитнути та очистити свідомість для майбутніх справ і знань.

title
title
title
title
title
Scheme of cafeteria #1
title
Метал та дерево, що об'єднують

На другий поверх ведуть сходи, зашиті в метал і дерево — об’єднуючі елементи всього простору. Листи нержавіючої сталі товщиною 0, 8 мм — про гнучкість, без якої сучасний світ – непосильна ноша.

title
title
title
title
General scheme of the 2nd floor
title

У цьому проекті вперше в Україні було інтегроване комплексне управління і автоматизація простору з використанням технології Crestron. Рішення втілила українська компанія D8. На виході маємо єдину інтелектуальну систему, яка дає можливість керувати просторами як локально, так і через Інтернет.

title
title
title
title
title
Excellence І Class room 1
title

І знову хвиля свіжості — блакить, золото пісків і десятки сонць. Перша аудиторія — Excellence (у назвах відображені цінності компанії). Підвісні латунні балки на стелі спрямовують до цілі, колони – як символ досвіду. Спокійний темно-сірий і вічно молодий чорний.

title
title
title
Openness I Class room 2
title

Аудиторія поруч — Openness — це відкритість до змін. У сонячний день напівпрозора повітряна кімната заливається повінню червоного світла.

title
title
Unity I Class room 3

Далі по коридору — мобільна аудиторія Unity. Завдяки шумоізоляційним шторам вона може ділитись на дві менші або ж об’єднуватися в одну велику. Завдяки автоматизації Crestron режим обирається в один дотик і система управління сама розуміє, яке джерело для проведення презентації підключене та в якій частині буде проводитися захід. З меблями також все просто. З мобільними конструкціями від Stalkon змінити розсадку у будь-якій із аудиторій можна за 5 хвилин однією рукою.

title

На стіні — авторська плитка Tetrapod, власниця Red Dot Award-2017. Дизайн натхненний кількатонними бетонними конструкціями, що захищають берег від руйнівних хвиль. Один Tetrapod мав сміливість виділитись і тепер його всі намагаються доторкнутись, нам навіть довелось додатково покривати його захисним шаром.

title
Big idea I Class room 4
title

Найбільша аудиторія — Big Idea — для великих справ. Мобільні внутрішні стіни можуть змінювати простір до непізнаваності. Вдале зонування — запорука ефективного навчального процесу.

title
Cafeteria #2

Поруч ще одна кав’ярня і блакить, блакить. Підлогою і меблями також, до речі, можна перекусити. Вони покриті сучасним екологічним матеріалом Forbо, виробники якого сміливо заявляють, що матеріал настільки безпечний, що його можна їсти.

title
title
title
title
Professionalism I Class room 5
title

Керувати «сонцем», принаймні штучним, також можливо. Встановлюєте потрібний рівень освітлення і решту залишаєте автоматизованій системі управління: вона відкриє/закриє штори, збільшить/зменшить освітлення та сфокусує увагу на важливому.

title
Responsibility I Class room 6
title

Тут головною складністю і викликом є відмова від складних дизайнерських рішень на користь простору, в якому відчуватимеш себе тією зміною, яку зараз так потребує світ.

title
Examination room
title

Екзаменаційні кабінети виконані за європейськими вимогами. Не спишеш, ні. І це, в першу чергу, виховує повагу до себе.

title
title
title
title
Yellow Hall
title

Кольори природні, але не бляклі. Гама насичена — від помаранчевого і блакитного до салатового. Щоб око не нудьгувало, а простір як можна довше здавався незвіданим.

title
title
title
title
title
Blue Hall
title
title
title
title
title
title
Orange Hall
title

Хороший інтер’єр — це передусім про функціональність і комфорт. Тут максимум світла, свободи рухів і рішень.

Хороший інтер’єр — це геометрія і ергономіка, про яку не задумуєшся. Коли знаходишся в академії — ніби прогулюєшся сторінками книги, де в кожному розділі — свій головний герой, а в фінальній сцені всі зустрічаються заради спільної справи.

Хороший інтер’єр дає енергію розвитку.

title
title
Video Tour

https://www.youtube.com/watch?v=U7AwQTDOaFw

 • ТЕРМІНИ ПРОЕКТУВАННЯ 6 місяців

Фото: Андрій Авдєєнко

Відео: Марина Гречко