Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO POLTAVA
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

7 разів Заха Хадід

Заха Хадід — архітектор з іншої реальності. Її космічні будівлі розкидані по всьому світу: Гонконг, Чикаго, Токіо, Дубай, Лондон. Список довгий. Сумніваємось, що навіть сама Заха могла б його озвучити.

title

Заха Хадід народилася в Багдаді, а півжиття прожила в Лондоні. Тут її сила «Zaha Hadid Architects» — власна студія, заснована в 1980 р.

Хадід знають як першу жінку, яка отримала Притцкерівську премію — архітектурний аналог Нобеля (у 2004 р. за проект Центру водних видів спорту в Лондоні). Двічі вона була удостоєна найбільш значимої архітектурної нагороди Великобританії — премії Стерлінга.


«Я не думаю, що людей можна навчити архітектурі. Людей можна тільки надихати».

У житті кожного архітектора є проекти, з яких все починалося. Перший реалізований об'єкт Захи Хадід — пожежне депо компанії «Vitra» у Вайль-на-Рейні, Німеччина (1990 - 1993), у якому архітектор синтезувала ідеї конструктивістів — Корбюзьє, Кандинського, Гропіуса.

Промені світової слави засліпили Хадід у 1999 р., після будівництва Центру сучасного мистецтва Розенталя в Цинциннаті (США).

title

Абстрактне світобачення, порушена геометрія, спотворена перспектива – в роботах Хадід відчуваєш «Я» архітектора. Їх об'єднує невагомість, легкість, а головне – емоція, подібно тій, що переживає людина, опинившись у дикій природі.

Я намагаюся передати емоції, що відчуває людина в дикій природі, незнайомому, недослідженому місці. Осягнення природи не має нічого спільного з лінійною системою координат... Мені цікаво створити простір, де є вибір системи координат. Коли ви опиняєтеся в дикій природі, у вас немає певного маршруту. Ви виявляєте місця і речі, які не прагнули виявити.
title

Центр Гейдара Алієва в Баку, Азербайджан

Очі бакинців і гостей столиці звикли до радянської монументальної архітектури. Заха Хадід поставила на карті міста білу контрастну крапку.

Коли дивишся на будову здалеку, здається, що вона продовжує ландшафт. М'який перехід витриманий і в інтер'єрі, де стерті кордони між підлогою та стелею.

«Для мене це була можливість відірватися від землі, розпустити крила», — прокоментувала Заха проект.

У проекті майже немає прямих ліній. Архітектурний почерк Захи Хадід читається завдяки ефемерному сплетінню кривих, увігнутих і опуклих форм. Лінії нагадують складки шкіри, символізуючи вічний цикл минуле і майбутнє.

У 2014 році архітектурний об'єкт визнали найкращим у світі, нагородивши премією "Design of the Year".


title

Музей наук Phaeno у Вольфсбурзі, Німеччина

Музей чи космічний корабель? Космічний корабель чи музей? Застигла в повітрі будівля переплутає всі думки.

Тут немає традиційних вікон, дверей і, кажуть, навіть прямих кутів. Конусоподібні опори підтримують бетонну будову, і вона ніби лавірує над землею.

Штучні пагорби, долини і кратери (так-так, це все всередині музею!) вписали будівлю у список «7 сучасних чудес світу».


"Phaeno — найбільш завершений виклад моїх пошуків комплексності, динаміки, багатошаровості архітектурного простору"
title

Кампус Політехнічного університету в Гонконзі, Китай

Непрямокутна будівля. І цим все сказано.

76-метровий футуристичний комлекс "Jockey Club Innovation Tower" приймає до 1800 осіб щодня. Концепт "безшовності" символізує майбутні наукові досягнення закладу.

Люди звикли вважати, що найкраща форма — прямокутна, тому що це типовий спосіб використання простору. Що ж, виходить, в природі неправильно використовується простір? Світ не прямокутний. Ви ж не кажете, прийшовши до парку: "Який жах, тут зовсім немає кутів!"
title

Музей транспорту Ріверсайд у Глазго, Шотландія

Всесвітній дім трамваїв, вагонів, локомотивів і мотоциклів славиться своїм дахом. Де ще зустрінеш такий динамічний зигзаг?

Незвичайна будівля – сума п'яти тунелів-ангарів, обшитих оцинкованим металом. У конструкцій різна висота і ширина. Немає двох геометрично однакових елементів.

У 2013 році музей визнали найкращим в Європі (EMYA).

title

Оперний театр у Гуанчжоу, Китай

Основа концепції – розмова архітектури та природи.

У химерних формах будівлі можна побачити долини, ущелини, каньйони зроблені з бетону, скла та сталі.

Зовнішня форма театру нагадує морську гальку, а система освітлення у глядацькому залі дублює зоряне небо.

title

Музей Месснера (МММ Corones) у Південному Тіролі, Італія

Шостий і останній Гірський музей Месснера окупував вершину гори Кронплатц — 2 275 метрів над рівнем моря.

Інтер'єр і екстер'єр будівлі контрастують відтінками. Основним кольором всередині став глибокий антрацитовий, у той час як зовнішня частина виконана у світлому тоні, що підкреслює її схожість зі скелями.

Променеподібні бетонні навіси створюють ілюзію продовження гір.

title

40-поверховий готель у Макао, Китай

Сюрреалістичні вежі з пустотами всередині та сітчастий екзоскелет – це не все, що змусить відвідувачів готелю охати й ахати. На даху, наприклад, знаходиться басейн-гігант просто неба.

Фасад будівлі монолітний. Навіть двері не виділяються із загальної композиції.

У проекті "BBC Arts" Заху попросили написати листівку для молодшої себе. Свою філософію архітектор втілила в реченні: "Успіх не визначається статтю чи національністю – лише рамками твоєї мрії".

Теги:
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит