Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Де і як живе Сергій Махно?

Ізоляція в стінах свого будинку підштовхнула Сергія Махно до важливої розмови про свої головні дизайн-проєкти: квартиру і будинок Сергія Махно. У світі вони більш відомі як Wabi Sabi Apartment і Shkrub House — призери міжнародних конкурсів, герої обкладинок світових видань. Сергій же їх називає просто — домівки.

Нині, коли в умовах пандемії відбувається глобальна переоцінка поняття «дому», український архітектор, кераміст та колекціонер Сергій Махно поділився і своїми відчуттями стосовно цього поняття.

title
Фото — Валентин Бо, спеціально для Bird in Flight

Дім. Квартира Сергія Махно

Квартира Wabi Sabi Apartment стала сміливим експериментом і для команди Sergey Makhno Architects, і власне для самої сім'ї.

Ці апартаменти — данина захопленню Сергія японською філософією вабі-сабі: пошуку краси в неідеальному. Тут багато природи та медитативної, необтесаної простоти.

title
title

Попри те, що компанія вже багато років йшла нетоптаними шляхами й постійно експериментувала зі стилем, до стін, обмазаних глиною і грубих дерев’яних балок у вітальні не був готовий ніхто. Навіть дружина Сергія — Влада Махно, дизайнер, не відразу погодилася на незвичні дизайнерські витівки чоловіка. А стіни, до речі, виконані в техніці, яку наші прапрабатьки використовували в хатах-мазанках. Тобто у стилі знову починає прослідковуватися українська автентика.

Затишок, естетика, екологічність — ось про що сучасний дизайн. У квартирі Wabi Sabi, Махно зміксував багаторічні традиції свого народу, японські традиції та сучасне мистецтво. У кожному кутку квартири — авторський предметний дизайн Sergey Makhno Architects, який таким чином проходить тест-драйв перед тим, як потрапити в домівки наших клієнтів.

title
title
title

Дизайн-перемоги: SBID Awards 2017 (фіналіст у категорії “Residential Apartment Under £1M”), Architecture MasterPrize 2018 (перемога в категорії “Residential”), IDA Awards 2018 (бронзова відзнака). Публікації в ЗМІ: Yatzer, Dezeen, Design Milk, Architonic, Journal du Design, Casa Naturale Italia, Interiors the Best та інші.

title
Фото квартири — Андрій Авдєєнко

Дім. Будинок Сергія Махно

Сергій любить свою квартиру як первістка, що допоміг йому набути досвід і нащупати власний стиль. Японська культура стала призмою, ситом, через яке Махно пропустив українське насліддя — у японців є чому повчитися у мистецтві цінування своєї культури. Це стало відправною точкою переосмислення і початком становлення такого поняття як український дім.

Будинок Shkrub, в якому вже близько року мешкає вся сім'я Махно, став проєктом нового покоління і нового масштабу.

title
title
title

Робота над цим об’єктом почалася з подвір’я — команда працювала над ландшафтним дизайном українсько-японського саду, наповнюючи його скульптурами та керамічними артіграшками авторства Сергія Махна. Також, була зроблена геотермальна свердловина для незалежного постачання води. Сонячні батареї та котел оберігають від позапланового відключення опалення чи світла. А незмінна компанія-партнер D8 потурбувалася про забезпечення будинку системою «розумний дім».

title
Фото — Валентин Бо, спеціально для Bird in Flight

Приватний будинок означає більше місця для авторського предметного дизайну Sergey Makhno Architects: світильники, вази та керамічні DIDO. Вони вже встигли стати всесвітньо відомими завдяки участі в Salone del Mobile.Milano 2019 — наймасштабніший дизайн-виставці світу. Глина на стінах перекочувала на громіздкий камін у вітальній зоні, де вдалося розмістити більшу частину колекції керамічних виробів часів трипільської цивілізації. Будинок дихає історією: і тією, що з підручників, і тією, яку створює сім'я Махно.

title
title
title

Карантин повернув нам цінність дому — зі своїми історіями, сенсами та відчуттями. Нас почало тягнути туди, де все своє і всі свої — додому. І за це карантину особливе спасибі.

title

Дизайн-перемоги: INTERIOR GODA 2019 — Grand Prix. Публікації в ЗМІ: Attitude, Dezeen, Designboom, XIA, Archello, Curbed, Home Adore, Floornature, gooood, Buro 24/7 та інші.

title
Фото будинку — Сергій Кадулін
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит