Новини
повернутись до блогу
Майбутнє — зеленого кольору
2019 рік.
Багатоповерхівки ростуть на дріжджах. Міста все більше нагадують системні блоки величезного комп’ютера під назвою Земля. Забруднене повітря не дає дихати на повні груди. Кажуть, світ рухається вперед, тільки чому ж всі кроки — назад?
А може не всі?

Фото: Jason Langley
Діяльність архітекторів вже давно вийшла за рамки «просто будувати», «просто швидко будувати», «просто багато будувати». Архітектура — це мистецтво, яке робить нашу планету більш придатною до життя. Уявіть собі, якими можуть бути хмарочоси майбутнього! А поки ви фантазуєте, ми розкажемо вам, які хмарочоси будуються вже зараз.
Будемо знайомі, Б’ярке Інгельс.
Його називають Starchitect. Він змінив уявлення про можливості сучасної архітектури. Його компанія BIG має 43 реалізованих проекти, 20 проектів зі статусом «будується», 24 проекти «в процесі» та більше 50-ти нових концепцій. І це попри те, що Б’ярке працює головним архітектором ще й в компанії WeWork. Так званий «main point» його робіт досить простий — Б’ярке керується ідеєю практичної утопії. В такому світі архітектори будують «надстійкі» будинки, які взаємодіють з навколишнім середовищем та працюють за правилами двох «е»: economy та ecology. Архітектори повинні враховувати не тільки зручності для мешканців, а й пам’ятати про такі ресурси як вода, енергія, відходи та тепло.

Фото: Jonas Bie
На Netflix вийшла серія фільмів «Abstract: The art of design». Четвертий епізод — про Б’ярке. Коли у нього запитали, як має початися серія про нього, він сказав: «Нехай це буде документальна версія фільму «Початок». Бо часто мрії не можуть здійснитися через якісь обмеження, в той час як у снах все реально. Архітектура вищого рівня — це реалізація повних небилиць. Чому б не зробити сад всередині 30-поверхової коробки? Хтось сказав би, що ми здуріли».

Б'ярке Інгельс в «Abstract: The Art of Design» Netflix
«Якщо робити тільки те, про що нас просять, ми будемо як всі архітектори. Краще робити те, що ще ніхто не пропонував. Те, що виходить за будь-які рамки. Нам доведеться цьому навчитися.» Б’ярке Інгельс
Ми можемо перетворити світ в жах або ж в прекрасне місце. У фільмах про майбутнє сучасні міста виглядають як суміш однаково високих, сірих будівель, де нема місця деревам, зелені та всьому живому. Зелені проекти Б’ярке говорять «Ні» такому майбутньому.
1. Copenhill, Amager Bakke в колаборації з SLA Architects
Статус: будується
Фото: Rasmus Hjortshøj
Дивіться, це — найбільша будівля в Копенгагені та найбільш екологічний завод світу, який виробляє енергію шляхом спалювання відходів. Ще одна здійснена мрія Б’ярке. У будинку його дитинства був маленький дах, на який діти могли легко залізти, але хто з батьків таке дозволить? Архітектура може реалізувати будь-які бажання, тому ось — дах із штучним гірськолижним схилом зеленого кольору, пішохідні стежки та оглядові точки. На зовнішній стороні встановлюється найбільша в світі альпіністська стіна висотою 85 метрів. Зелена стежка, під якою спалюються відходи — метаморфоза загрози в надію.



2. Singapore Tower в колаборації з Carlo Ratti Associati
Статус: будується
3D візуалізації: Alberto Bottero, Gary di Silvio, Gianluca Zimbard
Чи можна було колись уявити, що всередині фінансово-бетонних стін буде рости сінгапурський ліс? Що 30 метрів лісу будуть гріти холодну споруду висотою 280 метрів? Не треба більше виходити з офісу, щоб подихати свіжим повітрям. Внутрішній оазис стане місцем для роботи, випадкових думок та невипадкового натхнення. Ззовні дерева вириваються з вікон, нагадуючи про головне — вони і є життя.




3. Mars Science City в колаборації зі вченими, інженерами та дизайнерами космічного центру ім. Mohammed bin Rashid
Статус: в процесі
3D візуалізації: BIG
Ласкаво просимо на Марс.
Не той, що за 400 мільйонів кілометрів від нашої планети, а той, що в Арабських Еміратах. Це — найбільше дослідницьке місто, яке коли-небудь будувалось — 56 810 квадратних метрів. Марсіанська національна архітектура ціною 140 мільйонів доларів. Наукове містечко будується для перевірки людської адаптації до марсіанського простору. Тут знаходяться лабораторії, територія для вирощування продуктів та музей, стіни якого будуть роздруковані на 3D-принтері з піску. В результаті — команда спробує прожити на земному Марсі цілий рік.



4. Hualien Residence
Статус: будується
Фото: BIG
1 000 квадратних метрів, Тайвань, так звана архітектура Пенроуза. Зелено-скляні гори були штучно спроектовані з метою заохотити мешканців жити в цьому районі міста. Наразі проект знаходиться на стадії розробки, проте перший будинок вже побудований.



5. EPIQ Tower в колаборації з Uribe & Schwarzkopf
Статус: в процесі
Фото: BIG
Це вже другий проект в столиці Еквадору від BIG. Дизайн будівлі в міському мікрорайоні Парк-Ла-Кароліна спирається на рожеві будинки сусіднього району — Старого міста, Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Завдяки кутовим вікнам майже з кожної частини споруди відкривається краєвид на місто або у внутрішній парк з басейном.



6.The Lanescraper
Статус: концепція
Рендери: BIG
Хмарочос у Мельбурні схожий на гру «Дженга», тільки з тисячними масштабами і без падінь. Як кажуть самі архітектори, індустріальна територія міста — це переважно сірі багатоповерхівки, яким не вистачає життя. Повстали дві основи, два стержня, які поєднуються між собою, залишаючи простір всередині. На кожному поверсі — дерева та квіти, у кожному металевому блоці — своє зелене життя.




P.S. Для тих, хто не знає що дивитися після роботи: «Abstract: The art of design» від Netflix, BIG Time: Historien om Bjarke Ingels (Великі зміни), 2017.