Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

5 слонів і Тадао Андо

title

Із спортзалу в музей.

Тадао Андо – архітектор з Осаки, міста в Західній Японії. В юності займався боксом, але зрозумів, що його призначення – будувати. Сьогодні на рахунку Андо близько 200 будівель – резиденції, бібліотеки, храми, музеї.

Ми спробували розібратись, на чому стоїть творчість архітектора і чому, дивлячись на його роботи, хочеться посперечатись із виразом "ніщо не вічне".

title
Композиція «Відданість архітектурі». Навіть пса Андо назвав на честь знаменитого попередника – Ле Корбюзьє.

ПРИРОДА

Проекти Андо – розповідь про те, як жити пліч-о-пліч з природою. Концепції постають із неба, сонця, води, які архітектор інтегрує в будівлю.

Форт-Вортський музей сучасного мистецтва. 5 скляних павільйонів, одягнених у сталевий каркас, ілюзорно продовжують водойму
title

Традиційна архітектура за характером замкнута. Завдяки взаєминам з природою будівлі Андо розкуті у плані простору. Вони нагадують екстраверта, який завжди говорить «добрий день», заходячи до магазину.

Природа – структурний елемент музею-готелю Benesse House. Овал описує медитативний дворик з басейном, у якому картинно втоплено небо. Довершує композицію живий зелений дах.

title
Діалог із навколишнім середовищем – основа концепції японського Храму води. Місця, у якому не розумієш, де закінчується архітектура і починається пейзаж.
title

СВІТЛО

Ідентифікатор стилю Андо. Кожен його проект – спроба показати, яким прекрасним може бути світло в будівлі.

Хрест втрачає фізичну матерію у Церкві світла. Промені розрізають бетонні блоки, підсилюючи святість місця
title

Щоразу архітектор по-новому маніпулює світлом і тінню. Змінює розташування вікон, відкриває тераси, прорубує у фасадах отвори. Подібно квітковим бутонам бетонні будови розкриваються, впускаючи всередину природне світло.

Завдяки світловим акцентам колір має другорядне значення. Глядач потрапляє у царство спокійних тонів без агресивних фарб.

Світлові перехрестя – структурний елемент вілли в Косино.
title
title
У залитому світлом Музеї Тітю складно повірити, що ти знаходишся під землею
title

ПРОСТИЙ СИНТАКСИС

Андо працює з простими формами та лініями, тому його будівлі часто порівнюють з японськими хайку. Як поет позбавляє своє творіння водянистості, залишаючи тільки слова, без яких воно втратить сенс, так архітектор уникає зайвих деталей, концентруючись на функціональних елементах. Об'єкти не намагаються сподобатися глядачеві, а просто роблять свою справу.


Трикутна геометрія Музею сучасного мистецтва в Тайвані
title

МІНІМУМ МАТЕРІАЛІВ

Хороший кухар зварить суп із того, що в холодильнику. Архітектурна кухня мало в чому відрізняється від звичайної. Для своїх шедеврів Андо використовує стандартний набір матеріалів – бетон, сталь та скло.

Гармонія бетону та скла в Пулітцерівському фонді мистецтв у Сент-Луїсі
title

Бетонний Роу-хаус (Адзума-хаус) – проект, по якому архітектурний почерк Андо прочитати особливо легко – гладкі бетонні стіни, величезні скляні простори, східна стриманість і шана до природи.

Монолітний будинок складений із двох прямокутників – фасаду та дверного отвору. Вигляд зверху – це три прямокутні блоки з атріумом в центрі.

title
title

АРХІТЕКТУРА ГОЛИХ СТІН

Андо цінує відчуття простору, притаманне японській архітектурі. Порожнеча не сприймається як негативна категорія, рівна нулю. Вона наповнює житло глибиною та змістом.

title

Кожна споруда Андо – це мікрокосмос, тиша всередині галасливого міста.

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит