Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Що таке SANAA?

SANAA — це він і вона

Її звати Кадзуйо Седзіма. Вона любить експериментувати, носить фрікуваті костюми і багато палить. Стала першою жінкою-кураторкою архітектурного напряму Венеційського бієнале.

Його звати Рюе Нісідзава. Він експериментатор, як і вона. Створив ідеальний будинок для тих, хто страждає клаустрофобією. Це п’ятиповерховий вертикальний сад без стін.

У 1995 році він і вона заснували в Токіо архітектурну студію SANAA, а у 2010-ому взяли Притцкер.

title
title
title

SANAA — це той освітній центр, що нагадує сир

Навчальний центр Ролекс (Rolex Learning Center) — це 20 000 квадратів і Альпи по сусідству. Всередині — майже без стін. Зовні — без прямих ліній, зате з дірками, як у швейцарського сиру. У них архітектори розмістили 14 двориків, і тепер не зрозуміло, де закінчується природа й починається архітектура. Красиво й енергоефеткивно, адже природнього світла справді багато.

title

Простори розміщені на різних висотах. Як у природі долини-рівнини-пагорби, тут — зони для читань, кімнати-кулі для семінарів і бібліотека, де зібрали півмільйона книжок. Щоб відвідувачам було зручно, є ліфти (не звичайні, а похилі!). Незважаючи на відкритість внутрішнього простору, зміна висот робить "кімнати" візуально й акустично автономними. Ніхто нікому не заважає.

title

SANAA — це дитячий конструктор і будівлі-хамелеони

У студії люблять простоту і “складають” будинки, як дитячий конструктор. Новий музей сучасного мистецтва (New Museum of Contemporary Art) у Нью-Йорку — це 7 білих кубів, поставлених один на одний. Обшили будівлю металевими панелями. Залежно від того, як падає світло, музей хамелеонить від білого до сірого.

title

SANAA — це будівлі-хмари

Кожного року галерея Serpentine замовляє проект свого літнього павільйону в одного крутого архітектора. У 2009-ому SANAA підвісили над Лондоном велику дзеркальну хмару із металевим дахом.

На цьому історія з хмарами не закінчилась. На острові Наосіма під хмарою архітектори сховали велопарковку. Це білий напівпрозорий павільйон з чотириметрових півсфер на дерев'яному каркасі.

title

SANAA — новий Лувр

Не в Парижі, а в Лансі (прим. містечко у Франції). Не з класичними колонами, а зі сталі та скла. SANAA були б не SANAA, якби не зробили напівпрозорий дах, наповнивши будівлю природним світлом. Ще один улюблений прийом студія використала в облицюванні. Листи алюмінію подібно дзеркалу відобразили навколишнє середовище і стали частиною природи.

title

SANAA — як цукор у каві

Так їхні будівлі розчиняються у навколишньому середовищі. І не тільки будівлі. Кадзуо Седзіма вигадала плащ-невидимку для потяга. Це спеціальне алюмінієве облицювання, що робить його непомітним для перехожих.

"Експреси подорожують по різних регіонах від гір Тітібу, до серця Токіо, — коментує архітекторка. — Я подумала, що було б непогано, якби потяги могли вписуватися в будь-який із пейзажів".

title

SANAA — це Dior і скло

Фешн-маркет у Токіо — це величезна коробка з поверхами, різними за висотою. Показово і змушує зупинитись, але без декоративного цирку. Все, як люблять SANAA: мінімалізм, скло і нічого зайвого.

title
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит