Новини
повернутись до блогу
Що таке SANAA?
SANAA — це він і вона
Її звати Кадзуйо Седзіма. Вона любить експериментувати, носить фрікуваті костюми і багато палить. Стала першою жінкою-кураторкою архітектурного напряму Венеційського бієнале.
Його звати Рюе Нісідзава. Він експериментатор, як і вона. Створив ідеальний будинок для тих, хто страждає клаустрофобією. Це п’ятиповерховий вертикальний сад без стін.
У 1995 році він і вона заснували в Токіо архітектурну студію SANAA, а у 2010-ому взяли Притцкер.



SANAA — це той освітній центр, що нагадує сир
Навчальний центр Ролекс (Rolex Learning Center) — це 20 000 квадратів і Альпи по сусідству. Всередині — майже без стін. Зовні — без прямих ліній, зате з дірками, як у швейцарського сиру. У них архітектори розмістили 14 двориків, і тепер не зрозуміло, де закінчується природа й починається архітектура. Красиво й енергоефеткивно, адже природнього світла справді багато.

Простори розміщені на різних висотах. Як у природі долини-рівнини-пагорби, тут — зони для читань, кімнати-кулі для семінарів і бібліотека, де зібрали півмільйона книжок. Щоб відвідувачам було зручно, є ліфти (не звичайні, а похилі!). Незважаючи на відкритість внутрішнього простору, зміна висот робить "кімнати" візуально й акустично автономними. Ніхто нікому не заважає.

SANAA — це дитячий конструктор і будівлі-хамелеони
У студії люблять простоту і “складають” будинки, як дитячий конструктор. Новий музей сучасного мистецтва (New Museum of Contemporary Art) у Нью-Йорку — це 7 білих кубів, поставлених один на одний. Обшили будівлю металевими панелями. Залежно від того, як падає світло, музей хамелеонить від білого до сірого.

SANAA — це будівлі-хмари
Кожного року галерея Serpentine замовляє проект свого літнього павільйону в одного крутого архітектора. У 2009-ому SANAA підвісили над Лондоном велику дзеркальну хмару із металевим дахом.
На цьому історія з хмарами не закінчилась. На острові Наосіма під хмарою архітектори сховали велопарковку. Це білий напівпрозорий павільйон з чотириметрових півсфер на дерев'яному каркасі.

SANAA — новий Лувр
Не в Парижі, а в Лансі (прим. містечко у Франції). Не з класичними колонами, а зі сталі та скла. SANAA були б не SANAA, якби не зробили напівпрозорий дах, наповнивши будівлю природним світлом. Ще один улюблений прийом студія використала в облицюванні. Листи алюмінію подібно дзеркалу відобразили навколишнє середовище і стали частиною природи.

SANAA — як цукор у каві
Так їхні будівлі розчиняються у навколишньому середовищі. І не тільки будівлі. Кадзуо Седзіма вигадала плащ-невидимку для потяга. Це спеціальне алюмінієве облицювання, що робить його непомітним для перехожих.
"Експреси подорожують по різних регіонах від гір Тітібу, до серця Токіо, — коментує архітекторка. — Я подумала, що було б непогано, якби потяги могли вписуватися в будь-який із пейзажів".

SANAA — це Dior і скло
Фешн-маркет у Токіо — це величезна коробка з поверхами, різними за висотою. Показово і змушує зупинитись, але без декоративного цирку. Все, як люблять SANAA: мінімалізм, скло і нічого зайвого.
