Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO POLTAVA
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Коронавірус: життя після. Як пандемія вплине на наші домівки

Спалах COVID-19, здається, прийшов нізвідки й застав нас в момент, коли ми у своїй духовно-фізичній стабільності виявилися неготовими до змін. Нова соціальна поведінка та ізольований спосіб життя стали гарантами безпеки для нас самих та, власне, всіх, хто нас оточує. Ми навчилися підтримувати стосунки без обіймів, працювати без офісів і піклуватися одне про одного на дистанції.

Один з головних концептів, що піддався кардинальній переоцінці, став дім — єдине місце, що весь час терпляче зберігало спокій та оберігало нас від зовнішніх подразників. Пандемія змусила нас внести корективи у стосунки «ми-дім», аби бути готовими до нових спалахів пандемій. І після — дім вже ніколи не буде таким, як раніше*.

*Вся нижчезазначена інформація є суб'єктивною та корелюється до світової ситуації станом на квітень 2020 року.

Будинки VS квартири

Пандемія розв’яже кілька вічних дилем — одна з них перестане бути дилемою назавжди. Після вимушеної самоізоляції у бетонних схованках на різних поверхах над землею, часто без балкона чи тераси, критично захочеться мати дім.

У всі часи першочерговою функцією будинку була безпека. Спочатку він слугував місцем схованки від погодних піруетів та хижих звірів. Потім будувалися високі кам’яні фортеці, щоб ворогу не вдалося туди потрапити. Сьогодні ж людям потрібен дім, який буде ефективно забезпечувати соціальну ізоляцію, а отже мінімізує шанс зараження.

За часів індустріалізації багатоповерхівки будувалися для того, щоб в одному місці тримати якомога більше людей — найчастіше, працівників заводів та фабрик. Ніхто не турбувався про здоров’я та гігієну. У часи ж пандемії потрібно зменшити контактність з усім, що використовується у багатоповерхівках масово — ліфт, кнопки ліфта, дверні ручки, будь-які поверхні, сусіди врешті-решт.

Раніше будинок вважався такою собі втечею від рутини та міського хаосу. Сьогодні ж це втеча від вірусів та інфекцій. Тут урбанізація робить крок назад. Що саме ми будемо обирати — рідні містечка чи передмістя мегаполісів — це вже інше питання.

title

Мій дім — моя фортеця

Будинки майбутнього будуть горді та незалежні: з власним водопостачанням й опаленням. Геотермальні свердловини, які вже набувають популярності, крім води можуть частково забезпечувати й обігрів будинку. Джерел опалення буде кілька, щоб мати підстрахування: піч, камін, твердопаливний котел, паливний генератор, сонячні батареї. Автономні міністанції з виробництва альтернативних джерел енергії стануть реальністю. Основна мета — не бути залежним від зовнішнього світу та мінімізувати ризики у разі повного шат-дауну.

Ми дуже швидко прийдемо до супутникового інтернету, щоб не залежати від одного провайдера. Якщо зараз це дорога та не дуже зручна послуга, що доступна тільки певним організаціям (морський транспорт, видобувні та будівельні компанії, військові організації), то незабаром це стане однією з головних потреб цивільного використання.

Компанії OneWeb і SpaceX збиралися покрити інтернетом усю планету ще до початку пандемії. OneWeb уже відправила на навколоземну орбіту перші шість апаратів глобальної системи супутникового інтернету. Проєкт Starlink від компанії SpaceX передбачав виведення на низьку (330-350 км) навколоземну орбіту 12 тисяч супутників до середини 2020-х років. Перші два тестові інтернет-супутники Microsat-2a та Microsat-2b SpaceX — уже на орбіті.

title

Бункери — справа не тільки «виживальників»

У вузьких колах «виживальників» — тобто тих, хто постійно тренується вижити за умови повного апокаліпсиса (так, такі існують) — тренд на додатково укріплені приміщення панував давно. Зважаючи на пережитий досвід, фільми про кінець світу вже не здаються такими фантастичними, й бажання підготувати своє житло до природних або техногенних небезпек уже нікого не здивує.

У майбутньому обов’язкова буде не тільки наявність гаража біля будинку, але й бункера, або хоча б укріпленого «мінусового» поверху з коморою для запасів їжі та води.

title

Відкриті простори закриваються

Серед останніх тенденцій дизайну інтер’єру — відкриті простори, де вхідна група, вітальня та кухня об'єднані в один простір. Після пандемії ж вхідна група буде відокремлена, щоб мати змогу залишити там взуття та одяг — речі, які були «дотичними» з зовнішнім світом.

Особливо вимогливі оснастять ще й кімнату для очищування, яка матиме розпилювачі антибактеріальних засобів (подібно тим зі звичайною водою, які встановлюють влітку на вулицях). Тільки через неї разом з покупками, гостями тощо можна буде потрапити до будинку.

title

Імунітету потрібен ультрафіолет

У майбутньому кожен будинок буде оснащений бактерицидними опромінювачами для кварцування. Цей процес відбувається за допомогою увімкнення спеціальної лампи, що генерує ультрафіолетове випромінювання, під впливом якого гинуть шкідливі організми, віруси та бактерії. Тривалість такого опромінення залежить від типу лампи та площі приміщення.

Зараз кварцування найчастіше використовується у медзакладах. Але в часи після пандемії такий профілактичний захід стане обов’язковим. Тим паче, що серед усіх можливих видів дезінфекції ультрафіолетовий вплив є найбільш практичним, екологічним та безпечним. Головне — дотримуватися правил техніки безпеки.

title

Фільтруємо все

Зараз системи фільтрації води та повітря — це додатковий кост і функція, від якої запросто відмовляються на користь дизайнерського столу. Проте після пандемії тенденція зміниться, адже більше ніхто не буде застрахований від того, що інфекція може потрапити у водопровід.

Щоб убезпечитися, люди будуть готові переплачувати за глибину своїх свердловин, адекватні дослідження та системи фільтрації. Виробники систем розумного дому підуть далі та розроблять програми автоматичного очищення повітря та води. Ба більше, повітря з вулиці проходитиме фільтрацію теж.

Найголовнішими все ж будуть фільтри людяності: вчинки та слова, що формуватимуть позитивні чи негативні вібрації на поверхні планети Земля.

title

Дім — новий офіс

Під час карантину офіс переїхав додому. А що буде після? Хтось буде летіти на зустріч з колегами, щоб випити тієї самої бридкуватої кави й попліткувати. Будуть і ті, хто вирішить більше не повертатися до офісу, зрозумівши, що робота з дому — зручніша, гнучкіша та позитивно впливає на продуктивність.

Все більше уваги буде приділятися облаштуванню робочого місця вдома. Зміниться організація простору самого будинку, бо місце для роботи вдома — це вже не про стіл з пародією на офісне крісло та лампою десь у кутку вітальні або (у кращому випадку) екскладова на 5 кв.м. Тепер це буде повноцінна технічно оснащена кімната з великими вікнами і блек-аут шторами, зручними меблями та шумоізоляцією.

А як же офіси? Офісам доведеться докласти купу зусиль, аби до них хотіли повертатися. Інтер’єри з вау-ефектом, кімнати відпочинку, капсули для сну, спортзали тощо стануть мастом.

title

Сам собі фермер

Городи на балконах, сади на терасах і зелені стіни всередині будинку — з часом будинки наповняться рослинами ще більше, ніж раніше.

Одвічне «люблю покопатися в землі, це заспокоює» наших бабусь і дідусів — далеко не міф. Доведено, що фізична активність в контакті з живими рослинами — хороша профілактика вікової деменції (набутого недоумства), смутку та зневіри. При постійному контакті з ґрунтом і живою рослинністю в організмі людини виробляється гормон молодості — ірисин.

Та й навіщо кудись ходити, якщо можна їсти те, що росте вдома? А карантин — це чи не найкращий час, щоб краще вивчити асортимент насіння та дізнатися, як у домашніх умовах виростити кількатижневий раціон.

Зеленими стінами ж уже нікого не здивуєш, тому можна копнути глибше — як у фільмі Гая Річі «Джентльмени», де марихуану вирощували на підземних плантаціях. Це непогане рішення і для звичайного городу, адже це мінімізує можливе забруднення з атмосфери. Тут, звісно, потрібне додаткове оснащення: штучне фітоактивне освітлення, схема водопостачання, фільтрація повітря й удобрення ґрунту, та чого тільки не зробиш заради свіжого помідора з сіллю.

title

Відмова від масового експорту, масового виробництва, масового всього

Масовий світ залишиться позаду, новий світ — про речі, які мають значення. Їх у побуті стане менше, але вибиратися вони будуть більш відповідально. Чи це з натуральних матеріалів, чи виробництво не шкодить планеті, яку ідею несуть ці речі — чи красиві вони всередині? Ба більше, уряди держав будуть підтримувати саме локальних виробників для відновлення економіки країн. Після вимушеної відмови від експорту та імпорту, ми вже не будемо такими легковажними космополітами.

І наостанок. Бережіть себе, одне одного та місце, де ми всі народилися — планету Земля. Бо там, де живе байдужість, квіти не цвітуть.

title
Ілюстрації — Микита Уваров
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит