Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Махно рекомендує: все про колір в інтер’єрі

автор: Lina Kulyk

Chief Copywriter
Кольори завжди впливатимуть на наше життя.

Дизайнери інтер'єрів мають величезну місію — вони вибирають колір, який створить відповідну атмосферу в просторі та буде впливати на наш настрій, емоції та почуття.

Існує щось більше, ніж "цей колір непоганий, беремо". Разом із власником студії Сергієм Махно та архітектором Олександром Ковпаком зібрали декілька порад щодо вибору кольору для дизайну інтер'єру.

Крути колірне колесо

Згідно з правилами композиції, ви можете вибрати лише три кольори або матеріали для визначеного простору в дизайні інтер'єру. Підійдіть до цього питання свідомо, скористуйтеся колірним колесом. Для колеса існує 5 основних схем:

title
 • Додаткові (complementary) — кольори, протилежні один одному на колесі.
 • Аналогічні (analogous) — кольори, які знаходяться поруч.
 • Тріадні (triadic) — три кольори, які рівномірно розташовані навколо колірного колеса.
 • Змішані додаткові (split-complementary) — основний колір плюс два контрастні кольори.
 • Тетрадична схема (tetradic) — чотири кольори, дві взаємодоповнювані пари.

Колірне коло — це рятувальник для тих, хто завжди вагається з чим поєднати той чи інший колір в дизайні інтер'єру. Колесо допоможе вам зрозуміти, чи будуть обрані вами відтінки гармоніювати разом.

Червоний — не червоний

Пам’ятайте, що питання кольору є досить суб’єктивним. Люди по-різному сприймають один і той самий колір. Переконайтеся, що це саме той “червоний” і для дизайнера, і для клієнта.

title

Колір також має душу

Кожного разу, коли ви обираєте колір для своєї кімнати, ви також обираєте майбутні атмосферу та емоції. Орієнтуйтесь на відчуття, які він може вам запропонувати.

Червоний — пристрасний, напружений, важливий.

Помаранчевий — енергійний, збуджений, щасливий.

Жовтий — оптимістичний, веселий, теплий.

Зелений — нейтральний, стабільний, процвітаючий.

Синій — безтурботний, надійний, привабливий.

Фіолетовий — розкішний, загадковий, романтичний.

Рожевий — невинний, ніжний, спокійний.

Коричневий — надійний, комфортний, стійкий.

Чорний — потужний, сильний, розумний.

Білий — чистий, нейтральний, просторий.

Сірий — нейтральний, вічний, практичний.

title
title

Pantone змінюється, дім залишається

Pantone — один з найбільших кольорових диктаторів світу. Інститут кольору допомагає компаніям приймати найбільш компетентні рішення відносно кольору для їхніх брендів та продуктів. Починаючи з 2000, Pantone оголошує "Колір року". Колір 2020 року, наприклад, класичний синій (Classic Blue) — колір надійності, спокою та впевненості.

Майте на увазі, тренд — це те, що невдовзі помре. Дбайте про майбутнє вашого продукту. Вибирайте те, що буде актуально віками.

title

Є кольори, які завжди будуть добре виглядати: чорний, білий і коричневий. Якщо вам ну дуже потрібен модний колір року в інтер’єрі, візьміть, наприклад, класично синій годинник, а наступного року візьміть ще один годинник або просто перефарбуйте старий. Але не робіть дизайн інтер'єру в одному кольорі, популярність якого закінчиться наступного року.

У гонці за трендами ви завжди будете тим, хто біжить позаду. Не треба. Будьте першими. Робіть те, що вам подобається, і змушуйте людей бігати за вами.

title

Вибирайте матеріал, а не фарбу

Якщо ви хочете зробити стіну зеленою, не поспішайте купувати фарбу. Краще купіть зелені квіти або зробіть живу зелену стіну. А якщо хочете червону стіну, то можна окислити сталь і отримати такий червоний, якого в палітрі фарб ви ніколи не знайдете.

title

Найкращим рішенням будуть природні кольори в дизайні інтер'єру — кольори матеріалів, а не фарб. Ми можемо отримати жовтий колір з глини, коричневий — з дерева, сірий — з бетону або каменю, золотистий — з міді, червоний — з оксигенової сталі і т. д. Більше того, такі поверхні нададуть текстури інтер’єру.

Робіть правильні акценти

Додайте трохи кольору за допомогою мистецтва та рослин. Зробіть непомітні акценти.

Дизайнери інтер’єрів реалізують свої ідеальні візуалізації, але вони часто забувають про головний компонент будь-якого простору — людей. Вони приїдуть на це ідеальне місце і привезуть туди своє життя: книги, прикраси, магніти на холодильник, дитячі фотографії, котів тощо. І ця “намальована” картинка розвалиться. Дизайн інтер'єру повинен бути достатньо гнучким, щоб прийняти вас і все, що ви любите.

Найкращий інтер’єр — це той, якого не помічаєш, але в який шалено закоханий.

title
title
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит