Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Балкрішна Доши: що потрібно знати про переможця Притцкера 2018

Йому 90. Він живе і працює в західній Індії. Серед місцевих архітекторів Балкрішна Доши — перший, хто виграв Притцкерівську премію — головну відзнаку у сфері архітектури.

“Доши як Луїс Кан. У свій час архітектор спочатку був непомітним на фоні Ле Корбюзьє, Райта, Міс ван дер Рое. Він мав мало проектів і майже не мав замовлень, але те, що в нього було, — було дуже крутим і самобутнім. Зараз також є архітектурні зірки і певна мода. До Притцкеру Доши залишався в тіні”, — Олександр Ковпак, архітектор Sergey Makhno Architects.
title

Доши привіз у рідну Індію модернізм і поєднав його з місцевими традиціями. Якщо архітектура Захи Хадід — це бунт проти правил і деконструкція, а будівлі Френка Ллойда Райта з’являються з природи, то Балкрішну Доши неможливо уявити без локального контексту.

“Дізнався про Доши нещодавно. Вистачило подивитись декілька проектів, аби зрозуміти, що він крутий. Настільки, що його неможливо порівнювати з іншими архітекторами. Те, що створює Доши не схоже на інших. Не стандарт. У кожному його проекті читається Індія та місцевий колорит”, — Олександр Махно, молодший партнер та дизайнер Sergey Makhno Architects.
title

Доши — архітектор традицій. Той, хто доводить, що хороша архітектура повинна поєднуватися не тільки з кліматом та місцем, а розуміти контекст у найширшому сенсі — культурну спадщину, звичаї, чим жила людина колись і чим житиме сьогодні.

“Доши нагадує нам про традиції і те, як важливо відштовхуватись від них при проектуванні. Мені здається, його проекти починаються з того, хто ми є. Архітектура тут — як інструмент передачі знань про минуле майбутнім поколінням”, — Олександр Ковпак, архітектор Sergey Makhno Architects.
title

Доши відомий соціальною архітектурою та лоукостами. Одним із головних міст для нього став Ахмадабад. Місцеві мавзолеї, мечеті, нічні ринки та квартали у лабіринтах, в яких губишся, він доповнив архітектурою. Наприклад, для будівництва житлового комплексу (1973 рік) використав традиційну схему індійського будинку — два поверхи і тераса. Також заснував і побудував в Ахмадабаді школу архітектури (Ahmedabad School of Architecture, 1962).

title
“В роботах Доши мені подобається контраст зовнішнього та внутрішнього. Коли дивишся на будівлю зовні, вона не здається затишною. Потрапляєш всередину — і розумієш, що помилявся. Архітектор круто працює зі світлом, переходами, матеріалами. Дивитись проекти Доши — як слухати пісню в навушниках, коли зовні — тиша, а ти насолоджуєшся улюбленою музикою”, — Олександр Махно, молодший партнер та дизайнер Sergey Makhno Architects.
title

Своєю головною роботою Доши вважає власне архітектурне бюро Sangath. Головною людиною, яка вплинула на нього — Ле Корбюзьє. Доши вчився у знаменитого модерніста, а потім допомагав йому з плануванням міста Чандигарх. Зізнається, що саме уроки Ле Корбюзьє привели його до пошуків індивідуальності та спонукали відкривати нові регіонально адаптовані способи організації житлового середовища.

Притцкер 2018 Доши також присвятив Ле Корбюзьє. Це вам не назвати собаку.
(прим. архітектор Тадао Андо назвав на честь Ле Корбюзьє свого пса).

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит