Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Мистецтво кераміки

Малювати-ліпити-випікати-розмальовувати-захоплюватись.
Цe коротка історія про життя кераміки

У будь-якій історії є передмова, отож. Кераміка старіша за вас, вашу бабусю і всіх родичів разом узятих. На стінах єгипетських гробниць є картини із зображенням керамічних ваз. Під час розкопок на острові Крит знайшли цілу фабрику, де колись виготовляли чашки, тарілки, вази. Минуло декілька століть, а кераміка залишається одним із базових матеріалів, із якого виготовляють майже все. Від плити розміром із жирафа — до крихітної підставки під чашку.

title

1 - МАЛЮВАТИ. На шорсткій паперовій поверхні ескіз. Раз лінія. Два. Три - і в лишених олівцем обрисах вже вгадується чашка чи лампа. З лампами у нас довга історія. Спочатку ми рахували все, що виготовляємо, але після першої сотні збились. Є керамічні лампи у формі груш і вуликів, старовинних бубенців і трикутних пакетиків, як для чаю. Є серія “Нетутешні” (Alien) з інопланетними формами. Ще сотні живуть у блокнотах і чекають.

title
Колись ми виготовляли кераміку лише для своїх. Сьогодні наші керамічні люстри, посуд та декор в Україні, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Індії. Географію плануємо розширювати, бо приємно ділитись тим, що любиш. Цієї осені відкрили власний онлайн-магазин, на якому можна замовити предмети у будь-яку точку світу. Хоч на Аляску.
title

2 - ЛІПИТИ

М'яти в руках глину, фантазуючи ким вона стане цього разу. Плиткою-рибою, що плаватиме по стінах вітальні? Пласким, схожим на млинець, блюдцем, на якому розсипатимуться крихти печива? Чи вазою — стрункою і високою для таких же струнких і високих гладіолусів, ірис, хризантем?

М'яти глину руду, червону, сіру. У природі матеріал існує в різних кольорах. Червона глина містить багато заліза. Сіра — навпаки. Після випалу сіра глина стає білою або кольору слонової кістки. Через відсутність заліза вона еластичніша і може просвічуватись на сонці (ні, це не магія).

title

3 - ВИПІКАТИ.

Процес, у який не варто вмішуватись словами. Кераміка тут існує сама по собі. Перед випіканням матеріал підсушують. Якщо робитимете це вперше, слідкуйте, аби глина висохла рівномірно. Інакше — матимете тріщинки та сколи.

title

4 - РОЗМАЛЬОВУВАТИ

Спочатку вибирати, а потім дарувати кераміці колір. Колір моря, сіна, трави. Колір жовтого обіднього сонця або червоногарячого, як перед заходом.

title

І врешті — ЗАХОПЛЮВАТИСЬ

Дивитись на щокате горня — таке округле, наче набрало в рот води. Помічати випадковий рубець тарілці й розуміти, що він її не псує, а навіть навпаки. Розглядати підвішені до стелі “чайні пакетики”, які ніхто ніколи не заллє окропом, бо це світильники.

Кераміка — це мистецтво, що народжується з рук однієї людини і живе в руках іншої.

title
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит