Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Архітектура говорить мовою місцевості

5 країн і 5 архітектурних діалектів. Ми проаналізували будівлі на різних точках земної кулі і розкажемо, чому архітектура Японії та Німеччини – це дві різні архітектури.

title

Форму та матеріали будівель диктує географія, культура, спосіб населення взаємодіяти між собою. Все це важливо бачити і враховувати під час роботи.

Кожен наш міжнародний проект – це дослідження відмінностей країни, пошук її настроїв. Об'єкт мислиться в контексті ландшафту. Стоїть завдання не тільки зануритись у нього, але й певним чином покращити.
title

Японія

Споруди Японії – місце паломництва архітекторів. Якщо звичайні дороги ведуть до Риму, то за натхненням їдуть у Країну Висхідного Сонця.

title

Сутність японської традиції у простоті. Візуальна мова архітектури лаконічна, але в цьому її краса.

title
Японці вчать нас підходити до архітектури осмислено й… економити. Через високу щільність населення й обмеженість простору будівлі вирізняються раціональним плануванням.
title

Основоположні точки в архітектурі – природне світло та взаємодія внутрішнього та зовнішнього середовищ.

title

Будинки реагують на погоду. Через загрозу землетрусів конструкції масивні, стійкі, витривалі.

Незважаючи на те, що половина сучасної Японії – це бетонно-скляні гіганти зі сталевими каркасами, за країною зберігається статус «дерев'яної». Дерево вказує на зв'язок із природою і традиціями – двома важливими віхами східної філософії.


title

Слово «природа» («сідзен») японською означає «бути в гармонії з середовищем». Якщо європеєць прагне керувати ресурсами, японець cприймає себе як частину природи і живе за її правилами. В архітектурі це відображається через повагу до фактур, історії місцевості, топографічних особливостей.

title

Японія – світоглядний конструкт західної архітектури. За останні кілька років місцеві архітектори стали головними героями Притцкерівської премії. 2011-ий рік приніс нагороду SANAA, потім були відзначені Тойо Іто та Сігеру Бан.

title

​Великобританія

У сучасній архітектурі відчувається відлуння Фостера та Роджерса – багато сталі та скла. Конструкції візуально легкі, невагомі, утворені з частин різної геометрії. Незважаючи на технологічність, вони вражають природністю та органічним входом в ландшафт.

title
Архітектура як соціальне мистецтво.

Будівлі адаптуються під людину, народжуються з її потреб. Ми бачимо гнучке, функціональне планування. Вікторіанський стиль і цегляні будинки з серіалу про Шерлока еволюціонували в просту, технологічну форму.

title

Екологічність стала частиною естетики будівлі. Архітектори борються із залежністю конструкцій від електрики, намагаючись використати природне освітлення більш ефективно.

Об’єктом всепоклоніння залишається огіркова вежа Сент-Мері Екс та її сітчастий скелет.

title

Німеччина

Будівлі – апологет функції як фундаментальної потреби архітектури. Функції підпорядковується форма та матеріали.


title
Чиста геометрія та гігантські пропорції.

Споруди-важковаговики. Від західних сусідів відрізняються об’ємами, закритістю та монолітністю.

title

Представник «спрощеної» німецької архітектури – Фрай Отто. Його об'єкти демонструють, як за мінімальних засобів досягти максимуму цілей. Звідси й коріння знаменитих тентових і мембранних конструкцій.

title
title
Олімпійський комплекс в Мюнхені, Отто Фрай.

Важливий елемент – енергетична ефективність. Дієслово «споживати» архітектори намагаються замінити на «виробляти», і це прекрасно.


title

Німці не люблять кольорову архітектуру. Фасади часто голі, монохромні. З цього приводу не тільки жартують, а й починають проекти. Cтудент Поль Ейс фотографує монументальні будівлі Берліна та Гамбурга, аби додати їм потім барв.

Кольори підкреслюють, наскільки цікаві та унікальні німецькі будівлі.

title

​США

Експресивна природа архітектури. Якщо будови голландців або шведів «скромні», Америка різноманітна і трохи калейдоскопічна. Тут мало «ні» і багато «так».

title
title

Архітектура-перформанс, що не боїться поєднань – це Том Мейн. Його конструкції складні, кутасті, дещо різкі, але функціональні й практичні.


title

Рафінований модернізм у традиціях Ле Корбюзьє творить Річард Мейєр. Архітектор захоплюється математикою, і це помітно по строгих геометричних сітках. У кольорі одноманітність – обов'язково білий. Мейєр говорить, що барва є метафорою. Білий – як кордон між творіннями людини та природи.

title

Візуальні експерименти з формою та матеріалами характерні для великих міст. Незважаючи на розмаїття сміливих проектів, їх візитівкою лишаються хмарочоси. Нью-Йоркська знаменитість – «стовп» 432 Park Avenue – найвища житлова будівля у світі (426 метрів).


title
title

У передмістях 9 із 10 будинків по-братськи схожі. Дерево – основний матеріал як для звичайних домів, так і модульних еко-будинків у стилі «збери сам».

title
title

Україна

З кожним роком архітектурна мова нашої країни прогресує, стає більш мінімалістичною. Світ перенасичений, і сучасна людина інстинктивно тяжіє до простоти.

title

Люди більше подорожують, дивляться, вчаться розуміти сучасну архітектуру. Про бетонні стіни вже не говорять «не вистачило грошей на фарбу» – і це вже крок.
title

Будинки редукують у формі. На перший план виходять деталі та матеріали. Четвірка лідерів – бетон, сталь, скло, дерево.

title

Важливий момент – єдність екстер'єру та інтер'єру. Будинок не закінчується фасадом. Це цілісний об'єкт, зовнішня обгортка якого залежить від того, що всередині.

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит