Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Як це – бути архітектором

title

Як це – бути архітектором? Після цього питання голова роздувається від думок, мов повітряна куля. Підбираєш слова, але не знаходиш«ті самі».

Так далі не можна – вирішили ми. Беріть чай, печиво. Сьогодні розкажемо про своє, архітектурне.

title

Проектуючи будинок, архітектор бере на себе відповідальність. За людей, які називатимуть його «домом».Чоловіків та жінок, що гулятимуть із собаками у сквері неподалік. Листоношу, якого будинок зустрічатиме кожен ранок. Мандрівників, що зупиняться на зелений і розділять з ним лише один момент.

Яку емоцію залишить будинок? Як говоритиме зі своїм гостем? Це залежить від контекстів, які архітектор вкладе у простір. Права «недопрацювати» немає.

title

Бути архітектором – це як долати марафон, тільки краще. Старт – ідея. Фініш – реалізація. На початку ти корчиш із себе спортсмена: крутий, повний сил і запалу. До середини трохи видихаєшся, але тримаєш темп. Не піддаєшся сонцю, дощу чи… шлунку, що вмовляє: «Ей, давай краще поїмо».

Траси в марафоні складні, звивисті. Хтось зіб'ється з шляху, а хтось просто втомиться нести рюкзак. Це нормально, такий собі природний відбір.

Найскладніше даються останні «кроки». Хочеться всіх кинути (або щось в когось кинути).Є тисячу НЕ, аби зійти з дистанції. Діалог із клієнтом НЕ складається. Нестандартне планування НЕ відповідає ергономіці. Постачальники НЕ вкладаються в терміни. Але набагато приємніше перетинати фініш із гордим «так, я це зробив!».

title

Бути архітектором – це бачити об'єкт у просторі. Будівля має дружити з середовищем, а не сперечатися з «сусідами» розмірами та стилем.

title

Практика важить більше, ніж теорія. Але лише осмисливши «до», можна створити «після». Бути архітектором – це засинати під Ле Корбюзьє, Бенема, Корена (або хоча б знати, хто ці люди).

title

Бути архітектором – це ставити дивні запитання. Як ви себе відчуваєте? Ким або чим? Клієнт не розуміє. Ти розумієш, що клієнт не розуміє. Пояснюєш раз. Вдруге. Так архітектор перетворюється на психолога, і розмова затягується не на одну чашку чаю.

title

Бути архітектором – це як грати в футбол. Без командної гри не досягнеш якісного результату.

«За картинкою», яку ми звикли бачити, стоїть купа людей. Архітектор + клієнт. Архітектор + виконроб. Архітектор + підрядник ... Архітектура – механізм, заснований на взаємодії.

title

Бути архітектором – це ловити на собі здивовані погляди, тому що «ма, чому чому цей чоловік так довго стоїть біля будівлі?».

Якщо зустрічаєш вартісний об'єкт – не підеш, поки не розгадаєш архітектурний ребус. Дивишся, аналізуєш. Іноді всередині прокидається перфекціоніст і думає, що б змінити, але це вже інша історія.

title

Ми планували поділитися думками, що живуть всередині. Натомість – побачили власну професію у новому світлі.

title

Спасибі вам.

Заходьте частіше в гості.

Теги:
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит