Меню
 • ZIELINSKI & ROZEN
 • MAZANKA APARTMENT
 • FUTAGO HOUSE
 • MINI DIDO SOUVENIRS
 • DIDO Петро Надійович
 • DIDO Іван Здорован
 • MINI DIDO Інтерн
 • FUJIWARA YOSHI
 • UNDERGROUND HOUSE PLAN B
 • ACADEMY DTEK
 • POLOTNO APARTMENT
 • VATRA HOUSE
title

Що будувати: 5 тенденцій зі світу сучасної архітектури

№ 1 Просто – достатньо

title
Задача будівлі – відповідати потребам людини. Задача архітектора – концентруватися на задачі будівлі. Інше – другорядно.

Простими формами та матеріалами можна сказати більше, ніж ліпниною і фронтонами. Орієнтир у конструктивному мінімалізмі – роботи іспанської студії Fran Silvestre Arquitectos.

title

Знаменитий будинок в околицях Валенсії – контраст об'ємів, планів, структур. За допомогою чистої геометрії, монолітних конструкцій і технологічних рішень архітектори приручили дику гірську місцевість. Cпоруда поважає природу та приймає її форму.

title

Конструкція стримана, без надмірностей. Загальну ассиметрІю створюють три блоки, зміщені по вертикальній осі. Витримані в білому кольорі інтер'єр та екстер'єр підкреслюють аскетичний дух будівлі, роблячи дизайн цілісним.

№ 2 Автентичність

title
Кращий архітектор – час. Він дає матеріалам другу шкіру, розкриває ідентичність речей.

Тенденція трансформувати архітектурні об'єкти на ринку давно. Хороший приклад – проект Kanaal бельгійського архітектора Акселя Вервордта, де стару фабрику перетворили на «місто». Замість зернових елеваторів тепер квартири, де живуть люди. Просторі цехи стали офісами та галереями.

Kanaal у двох словах – це автентичність і масштабність.

Нові технології та матеріали підкреслили історичну спадщину. Вони показали характер приміщень, зберігши цінні прикмети часу.

title
Незважаючи на масивність, настрій архітектури спокійний. У той же час ти розумієш, щоб створити таку «простоту» потрібно немислимо багато сил.

Індустріальний простір з бетонними стінами послужив сценою для мистецтва. Час тут іде то вперед, то назад вздовдж античних та сучасних творів, які гармонійно доповнюють один одного.

№ 3 Природність

title

Швидкість – невід'ємна риса сучасності. Місце, де людина може втекти від зовнішньої реальності і знайти емоційну стабільність, – це природа. Архітектори намагаються зробити її ближчою. Ми бачимо, як дахи зеленіють, а всередині будинків ростуть дерева.

Все більше приживаються дзен-буддистські сади – зелені оази з деревами й камінням у сучасних технологічних будівлях.

title

Незвичайне явище пов'язують з ім'ям японського ландшафтного дизайнера Шунміо Масуно. Чоловік возвів сад у справжню філософію – оселю для свідомості, місце внутрішнього діалогу. Сад сприймається не як доповнення архітектури, а як її частина.

Важлива особливість дзен-садів – упорядкованість. Кожна річ має своє призначення та місце. Тільки так можна досягти атмосфери відчуженості й медитативності.
title

Вхід до саду часто відсутній. Споглядають його ззовні. Наприклад, скляної кімнати в офісі.

№4 Повітря та світло

title

Відкритий простір, натуральне світло, легкість скляних форм – в архітектурному світі це тренди, які ніколи не втратять актуальності. Додайте концептуальний підхід – і крутий результат не змусить себе чекати.

title

Не перший рік це доводить SANAA. У своїх проектах японська студія грає на формах. Тут і химерно вигнуті скляні пластини від підлоги до стелі, і серпантинові дахи на тонких опорах.

title

Знаменитий Нью-Йоркський MoMA – "слоєний" торт, що завдяки багатошаровості змінює форму залежно від точки спостереження.

В екстер'єрі складної конструкції мінімум образотворчих засобів. Зовнішня оболонка не відволікає від змісту. Будинки такого типу не агресивні до ландшафту. Вони комунікують із ним.

title

№5 Нові-старі матеріали

title

У цій сфері архітектурний світ розвивається швидкими темпами. З'являються інноваційні матеріали, орієнтовані на екологічність та скорочення затрат. Відкриваються приховані особливості та конфігурації старожилів ринку.

title

Фаворити сьогодні – бетон, сталь, скло, дерево. Ця четвірка подібна універсальному коду, яким користуються архітектори зі всього світу.

Вибір матеріалу – результат взаємодії факторів: уподобань замовника, клімату, міського планування.

У проектах нашої студії превалює бетон. З ним складно змагатися в міцності й довговічності.

Матеріал лякає багатьох простотою, але це хибне враження. Звичайні бетонні бокси перетворяться на шедевр при правильних акцентах – на контраст об'ємів чи нестандартне розташування.

Монотонність матеріалу робить його всеїдним у поєднаннях. Безпрограшна класика –бетон і сталь.

title

Скло – інструмент, за допомогою якого архітектор керує світлом і нейтралізує вагу будови. Скляні двері, перегородки, великі вікна стирають кордони простору, візуально його розширюючи.

title

Деревні структури зближають архітектуру і природу. Дерево личить заміським будинкам, таким, де вся сім'я збирається на вихідні. Теплий матеріал викликає приємні тактильні й візуальні відчуття.

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит