Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO POLTAVA
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Дзен-дизайн: Як оселити вдома спокій та гармонію?

автор: Lina Kulyk

Chief Copywriter

Почнемо спочатку. Що взагалі цей міфічний дзен? Згідно з японською філософією, дзен — це стан внутрішнього спокою, гармонії та глибинного розуміння себе й світу навколо. Зараз це поняття стало особливо важливим, адже ми — цільова аудиторія надлишкової інформації, стресу та шуму. Тому і знаходимося у стані постійного пошуку тиші та сенсів, пошуку власного «дзену». Тільки справа в тому, що шукати його потрібно не в теплих краях чи коштовних курсах саморозвитку.

Дзен — вдома.

Як це вдома? Він був там весь цей час?

Так, весь цей час він огортав вас надією на те, що не сьогодні-завтра ви зустрінетеся.

Дзен в інтер’єрі — це особливий спосіб організації простору та створення атмосфери, що зменшує стрес та відмежовує від метушні буденності. Вперше цей концепт японського дизайну з’явився у період Хейан, 794-1185 рр. та досі вважається одним з найважливіших.

Щоб знайти дзен у себе вдома, потрібно зробити кілька кроків йому назустріч.

title

Крок 1. Все буде природа

Кольори

Обирайте м’які тони та колірну гаму, що максимально наближена до природної: білий, сірий, переливи бежевого та рожево-бежевого, коричневий.

Тканина

Тканини мають бути натуральними, легкими і тактильно-приємними. Віконні занавіски, наприклад, — це один із основних елементів дзен-декору. Вони мають забезпечувати відчуття інтимності й оберігати простір від протягів та гудіння вулиць. Потурбуйтеся про те, щоб тканини були виготовлені з льону або вовни, та співпадали з загальним настроєм кімнати.

Меблі

Невибагливі прості меблі стануть найкращим рішенням для дзен-дизайну: чисті лінії, відсутність громіздких деталей та декору, і, головне, — якість.

Кілька порад для спальної кімнати:

 • Розмістіть ліжко поряд із джерелом освітлення і ні в якому разі не перед дверима або в прохідній зоні. Висота ліжка має бути комфортною для вас, проте вважається, що високі ліжка (вищі 55 см) особливо підкреслюють затишок.
 • Утримайтеся від надмірного декорування ліжка — ніяких лебедів з рушників та тисячі й однієї подушки.
 • Поставте на варту ліжка нічний столик, а в куток кімнати — крісло для читання.

Аромати.

Лляний спрей, соєві або воскові свічки та ефірні масла — ідеальний спосіб наповнити дім свіжими ароматами, які не тільки будуть заспокоювати, але й давати сили прокидатися та насолоджуватися ранками.

title
title

Крок 2. Ходімо м’яко

Паркет — завжди надійний вибір. Відтінки білого, сірого та будь-якого світлого паркету стануть полотном, на якому ви будете малювати свої виважені кроки.

Якщо ви любите килимові покриття, то ефект дзен-декору можна посилити завдяки використанню килимів з вовни та натуральної бавовни. Обирайте килими теплих відтінків, які підтримуватимуть енергетику домівки, а не поглинатимуть її.

title

Крок 3. Вмикайте день

Простір може бути вашим особистим майстром масажу, релаксу та спокою. Для цього варто замінити флуоресцентні лампи з неприродним жовто-червоним сяянням на лампи денного світла або свічки. Ви можете сміливо використовувати кілька джерел освітлення, що допоможе вам контролювати інтенсивність і власне самі місця, що будуть освітлені.

Якщо обирати між одним прямим яскравим світлом зі стелі та кількома настільними лампами й торшерами з легкими світло-орбітами, обирайте другий варіант. Це не тільки корисно для вашого зору та самопочуття, але й важливо для дзен-інтер’єру.

title

Крок 4. Непотрібності — не потрібні

Електронні девайси мають робити життя простішим, а не відволікати від нього. Краще уникнути надмірного використання будь-яких приладів. Якщо ж вам страшенно захотілося плазму в спальній кімнаті, розташуйте її у місці, де вона не буде кидатися в очі, або ж де буде можливість її сховати. Також, впевніться в тому, що всі шнури та проводи приховані.

Короткий список речей, які варто викинути зі свого дому та життя:

 1. Штори зі штучних матеріалів. Вони заважають повітряно-світловим шляхам та не дають вашому дому дихати.
 2. Декор, що колись був емоційно важливим для вас. Це обтяжлива складова інтер’єру, яка робить дім скоріше музеєм, ніж місцем для життя.
 3. Журнали, газети та всілякі документи на журнальному столику. Читайте книги, тримайте документи онлайн.
 4. Посуд, якого надто багато. Ну звісно, один набір — ще бабусин, другий — щоденний, третій — святковий, четвертий — для приїзду англійської королеви. Залишіть один і зробіть свій щодень святом.
 5. Все, до чого ви не доторкалися останні 3 місяці. Ви не повірите, але такого буде вдосталь. Ви не повірите знову, але ви точно не будете користуватися ним надалі.
title

Крок 5. В радості та зелені

Ви вже знаєте це, але ми хочемо нагадати ще раз. Огорніть свій дім у зелень. Домашні рослини мають заспокійливий ефект завдяки своєму живильному кольору та кисневому зрошенню. Попри це, варто уникати рослин, що мають різкі запахи. Ідеальним варіантом для дзен-інтер’єру будуть бонсаї та висячі тераріуми.

Наповнюйте свій дім сенсом, і ви навіть не помітите, як повінь гармонії увірветься у ваше життя.

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит