Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Майбутнє — зеленого кольору

автор: Mariya Fedko

PR Specialist

2019 рік.

Багатоповерхівки ростуть на дріжджах. Міста все більше нагадують системні блоки величезного комп’ютера під назвою Земля. Забруднене повітря не дає дихати на повні груди. Кажуть, світ рухається вперед, тільки чому ж всі кроки — назад?

А може не всі?

title
Фото: Jason Langley

Діяльність архітекторів вже давно вийшла за рамки «просто будувати», «просто швидко будувати», «просто багато будувати». Архітектура — це мистецтво, яке робить нашу планету більш придатною до життя. Уявіть собі, якими можуть бути хмарочоси майбутнього! А поки ви фантазуєте, ми розкажемо вам, які хмарочоси будуються вже зараз.

Будемо знайомі, Б’ярке Інгельс.

Його називають Starchitect. Він змінив уявлення про можливості сучасної архітектури. Його компанія BIG має 43 реалізованих проекти, 20 проектів зі статусом «будується», 24 проекти «в процесі» та більше 50-ти нових концепцій. І це попри те, що Б’ярке працює головним архітектором ще й в компанії WeWork. Так званий «main point» його робіт досить простий — Б’ярке керується ідеєю практичної утопії. В такому світі архітектори будують «надстійкі» будинки, які взаємодіють з навколишнім середовищем та працюють за правилами двох «е»: economy та ecology. Архітектори повинні враховувати не тільки зручності для мешканців, а й пам’ятати про такі ресурси як вода, енергія, відходи та тепло.

title
Фото: Jonas Bie

На Netflix вийшла серія фільмів «Abstract: The art of design». Четвертий епізод — про Б’ярке. Коли у нього запитали, як має початися серія про нього, він сказав: «Нехай це буде документальна версія фільму «Початок». Бо часто мрії не можуть здійснитися через якісь обмеження, в той час як у снах все реально. Архітектура вищого рівня — це реалізація повних небилиць. Чому б не зробити сад всередині 30-поверхової коробки? Хтось сказав би, що ми здуріли».

title
Б'ярке Інгельс в «Abstract: The Art of Design» Netflix «Якщо робити тільки те, про що нас просять, ми будемо як всі архітектори. Краще робити те, що ще ніхто не пропонував. Те, що виходить за будь-які рамки. Нам доведеться цьому навчитися.» Б’ярке Інгельс

Ми можемо перетворити світ в жах або ж в прекрасне місце. У фільмах про майбутнє сучасні міста виглядають як суміш однаково високих, сірих будівель, де нема місця деревам, зелені та всьому живому. Зелені проекти Б’ярке говорять «Ні» такому майбутньому.

1. Copenhill, Amager Bakke в колаборації з SLA Architects

Статус: будується
Фото: Rasmus Hjortshøj

Дивіться, це — найбільша будівля в Копенгагені та найбільш екологічний завод світу, який виробляє енергію шляхом спалювання відходів. Ще одна здійснена мрія Б’ярке. У будинку його дитинства був маленький дах, на який діти могли легко залізти, але хто з батьків таке дозволить? Архітектура може реалізувати будь-які бажання, тому ось — дах із штучним гірськолижним схилом зеленого кольору, пішохідні стежки та оглядові точки. На зовнішній стороні встановлюється найбільша в світі альпіністська стіна висотою 85 метрів. Зелена стежка, під якою спалюються відходи — метаморфоза загрози в надію.

title
title
title

2. Singapore Tower в колаборації з Carlo Ratti Associati

Статус: будується
3D візуалізації: Alberto Bottero, Gary di Silvio, Gianluca Zimbard

Чи можна було колись уявити, що всередині фінансово-бетонних стін буде рости сінгапурський ліс? Що 30 метрів лісу будуть гріти холодну споруду висотою 280 метрів? Не треба більше виходити з офісу, щоб подихати свіжим повітрям. Внутрішній оазис стане місцем для роботи, випадкових думок та невипадкового натхнення. Ззовні дерева вириваються з вікон, нагадуючи про головне — вони і є життя.

title
title
title
title

3. Mars Science City в колаборації зі вченими, інженерами та дизайнерами космічного центру ім. Mohammed bin Rashid

Статус: в процесі
3D візуалізації: BIG

Ласкаво просимо на Марс.

Не той, що за 400 мільйонів кілометрів від нашої планети, а той, що в Арабських Еміратах. Це — найбільше дослідницьке місто, яке коли-небудь будувалось — 56 810 квадратних метрів. Марсіанська національна архітектура ціною 140 мільйонів доларів. Наукове містечко будується для перевірки людської адаптації до марсіанського простору. Тут знаходяться лабораторії, територія для вирощування продуктів та музей, стіни якого будуть роздруковані на 3D-принтері з піску. В результаті — команда спробує прожити на земному Марсі цілий рік.

title
title
title

4. Hualien Residence

Статус: будується
Фото: BIG

1 000 квадратних метрів, Тайвань, так звана архітектура Пенроуза. Зелено-скляні гори були штучно спроектовані з метою заохотити мешканців жити в цьому районі міста. Наразі проект знаходиться на стадії розробки, проте перший будинок вже побудований.

title
title
title

5. EPIQ Tower в колаборації з Uribe & Schwarzkopf

Статус: в процесі
Фото: BIG

Це вже другий проект в столиці Еквадору від BIG. Дизайн будівлі в міському мікрорайоні Парк-Ла-Кароліна спирається на рожеві будинки сусіднього району — Старого міста, Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Завдяки кутовим вікнам майже з кожної частини споруди відкривається краєвид на місто або у внутрішній парк з басейном.

title
title
title

6.The Lanescraper

Статус: концепція
Рендери: BIG

Хмарочос у Мельбурні схожий на гру «Дженга», тільки з тисячними масштабами і без падінь. Як кажуть самі архітектори, індустріальна територія міста — це переважно сірі багатоповерхівки, яким не вистачає життя. Повстали дві основи, два стержня, які поєднуються між собою, залишаючи простір всередині. На кожному поверсі — дерева та квіти, у кожному металевому блоці — своє зелене життя.

title
title
title
title
P.S. Для тих, хто не знає що дивитися після роботи: «Abstract: The art of design» від Netflix, BIG Time: Historien om Bjarke Ingels (Великі зміни), 2017.
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит