Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Галерея у трьох іпостасях

Іпостась Перша. Бути творцем

title

Ви помітили, що люди все частіше уникають слова «лекція»? Щоб додати особливості, прикриваються мітингами (англ. meeting). Щоб солідніше, виводять на афішах жирне «воркшоп».

А нам подобається. Залишили стару-добру лекцію.

1. Право першої лекції належить засновнику. Сергій Махно запустив лекційний коловорот розповідями про дизайн, культурну експедицію в Японію та вабі-сабі.

Ми не розуміємо як, але наші 126 метрів прихистили 80 гостей. Повітря, вражень і стільчиків вистачило всім.

title

2. Ця лекція відбулася, тому що… ми пішли в гості.
Кавовий алкоголізм і душевні розмови привели до Київської філії Лондонського університету мистецтв (University of the Arts, London). Уявіть наші очі, коли друзі розповіли, що університет не просто є, а проводить освітні проекти.

«Хочу дружити», – подумала галерея і через кілька днів уже попивала чай із харизматичною Ліною Січ. Говорили про культурне й освітнє, а ще життя Ліни в холодному Лондоні, квартирку неподалік залізниці та інші дрібні дрібниці (які потім не пам'ятаєш, але додають розмові затишку).

Першим спільним проектом Sergey Makhno Gallery та University of the Arts London стала лекція за творчістю Аніша Капура. Говорити про скульптора запропонувала Ліна. Як і наша гостя, митець закінчив Лондонський університет. Географія його виставок вражає! Kunsthalle Basel (Швейцарія), Центр мистецтв королеви Софії (Італія), Hayward Gallery (Лондон), Haus der Kunst (Німеччина)... Ми погодились і не жалкували.

title

3. Цикл «Про японські сади» Андрія Накорчевського для дизайнерів, архітекторів, флористів.

Довгий час професор провів у Країні Висхідного Сонця. 1000 і 1 кам'яний сад привіз він із собою в Україну у спогадах, щоб поділитись із нами.

Хто ототожнював японський сад лише як матеріальний об'єкт – помилявся. Перш за все, це світовідчуття, світорозуміння, світогляд.

title

Іпостась Друга. Бути причетним

title
title

«Невідомі». ЗМІ шуміли навколо цієї виставки-перфомансу. Ми стали його частиною.

Харків, «ЄрміловЦентр», ремесло та спорідненість, спід-дейтинг для художників. Події були хаотичні, як і попереднє речення.

Ось я тисну руку Костянтину Кожем’яці – засновнику фонду культурних ініціатив «ArtHuss». Трохи пізніше він – гість галереї. Приходить до неї з десятьма новими книгами, серед яких – «33 митці у 3 актах». П'ємо чай, обговорюємо проекти.

Загораємось ідеєю «Невідомих» і летимо в Інститут Проблем Сучасного Мистецтва (зустрітись з іншими організаторами виставки).

При вході в інститут зіштовхуємось із Алевтиною Кахідзе (вона ще розгублено шукає щось у сумці). Як кадр із фільму. В кінці чекає хепі-енд, а поки ми, Алевтина й інші художники усвідомлюємо свою роль в «Невідомих» і починаємо працювати.

Розпочався проект із Сари Торнтон, точніше смислових вузлів її книги «33 митці у 3 актах». «ArtHuss» вирішили, що концепція настільки сильна, що просто видати Торнтон їм мало. Створили виставку.


У Київ галерея повернулась натхненна. Кількість талановитих людей, із якими перетнулись-поспілкувались, взагалі непристойна! У книзі контактів тепер ім'я Олексія Сая, Віктора і Ясі Хоменків, Гамлета Зіньківського, Артема Волокітіна, Зої Орлової, Сергія Захарова і, і, і…

Hаші дороги не розходяться. З кимось ми обмінюємося смайликами-лисенятами у Facebook і плануємо великі діла.

Іпостась Третя і Остання. Бути зачинателем

Вагітна жінка – це прекрасно. Вагітна галерея – також. Сяє, приміряє на себе нові ролі, обписала півблокнота іменами.

Ідея, яку виношує галерея, з'явиться на світ у другій половині серпня (чи пізніше?). Точні терміни знають тільки зверху.

Ми не забобонні батьки, що до останнього дня ховаються від запитань та камер. Так, чекаємо на освітній проект! (горда, піднесена інтонація).Проект буде корисний всім, хто творить, хоче творити або просто тяжіє до прекрасного.

Він ще крихітний, аби описувати. Здається, схожий на TED-talks (зрозуміло, що дивиться мама-галерея). Спікерами стануть люди мистецтва. Мовити будемо також про мистецтво (ще ремесло, дизайн та дотичне). А взагалі задум хамелеонить і змінюється кожного дня.

title

На «огоо» і «яяк?» відповідаємо – ні, не планували. Було прагнення створити щось корисне. Був естетичний ґрунт, де робити – не переробити. Було бажання започаткувати новий формат на ринку. Ну і зірки посміхнулись.

Теги:
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит