Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

Японські сади: в чому магія?

автор: Tetiana Vakula

PR Director
Ви не знайдете тут візерунчатих квітників, тут не течуть ріки бетонних велодоріжок, немає місць для барбекю. Японські сади – не схожі на ті, що ми звикли бачити. Вони ні на що в світі більше не схожі, і один на одного також. Різні вони і в очах того, хто на них дивиться. Туристу з фотоапаратом і картою, на якій просто треба поставити «галочку», і людині, яка прийшла поговорити з садом, яка шукає тут натхнення і єднання з природою, сад розкаже різні історії. Архітектор Сергій Махно відвідав усі найвідоміші сади Японії – усього близько 50. Розповідає про свої п’ять найулюбленіших.
title

Сад-музей Адачі, Ясугі

Рік створення: 1980

Площа: 160 тис. кв м

Чим відомий: традиційним садом, садом білих каменів, художньою галереєю. 7 років поспіль визнавався найкращим садом Японії.

Заснував сад місцевий бізнесмен Адачі Дзенко, який роками збирав для свого творіння різні сорти хвойних дерев, красиві камені та мохи. Побудований комплекс таким чином, що дорога до галереї, де зібрані унікальні експонати японського живопису та кераміки, пролягає крізь скляні павільйони, з яких відкриваються чарівні види на сади. Є і відкриті стежки, але власне садами ходити не можна.

title
title
title

Сад називають музеєм живих картин, а сам Адачі любив повторювати, що сад – це теж картина, тільки жива, яка змінює свої фарби відповідно до сезону.

title

Навколо саду вирує життя, проходить кілька жвавих доріг, але нічого, окрім саду, ти не бачиш. Тут дуже глибока перспектива, прорахована з геометричною точністю. Власники саду навіть викупили навколишні гори, щоб ніхто часом не звів висотку і не зіпсував пейзаж.

title
title

Ще тут зібрана унікальна колекція мохів – більше 50 видів. Оксамит усіх відтінків зеленого. Хочеться закутатись по вуха і просто годинку подрімати.

А ще одна особливість японських садів – озера з величезними коропами – символом Японії.

title
title

Кенроку-ен, Канадзава

Рік створення: 1875

Площа: 114 тис. кв м

Чим відомий: Є одним із трьох найпопулярніших садів Японії. Сад шести достоїнств, серед яких широкий простір, спокій, майстерне оформлення, традиційні елементи, вода та приголомшливі види. Зібрав більше 200 представників флори.

title
title
Сюди радимо приходити рано вранці або ближче до заходу сонця. Інакше є шанс потрапити у натовп із 20 автобусів туристів із селфі-палками – сад дуже популярний.
title

Кенроку-ен прекрасний у будь-яку пору року. Восени – це медитативне споглядання за тим, як червоні клени прощаються зі своїм листям. Навесні цвіт сакури нагадує, що нічого, окрім любові, у цьому світі не має особливого значення. А взимку між вершинами дерев натягують канати – щоб вберегти їх від обламування під вагою снігу. І це особлива магія.

title
title
title

ЛІХТАР

Символом саду є кам'яний ліхтар Котодзі-Торо, який ніби маяк-провідник охороняє берег ставу.

title
title

Кам'яний сад Рьоан-дзі, Кіото

Рік створення: 1499

Площа: 300 кв м

Чим відомий: Парк є однією з найважливіших святинь дзен-буддизму – храму Рьоан-дзі. Знаходиться у списках ЮНЕСКО як найцінніший об'єкт історії та пам'ятник культури.

title

У «Сакутейкі» – найвідомішому трактаті про створення садів, датованому 1289 роком, багато сторінок присвячується саме мистецтву розташування каміння. Посібник говорить, що автор саду не може розмістити камінь як йому заманеться. Спочатку треба запитати в каменю, де б він сам хотів лежати й слідувати його бажанню.

title

Камені і пісок тут ніби море і суша, дві нероздільні сутності. 15 великих каменів саду викладені таким чином, що з будь-якої точки галереї, як не старайся, а побачити разом можна не більше 14 каменів. Вважається, що побачити всі 15 може тільки людина, яка досягла справжнього просвітлення.

Дзен сад, сад медитацій і роздумів про сенс життя. Цей сад – про інтимну сутність природи, а не про її зовнішність. Про те, що дійсно є сутністю.
title

Сад художнього музею Сагава, Моріяма

Рік створення: 1998

Чим відомий: Дзвін у південно-західній дзвіниці храму на горі Хієй, роботи художника Хірайма Ікуо, скульптора Сато Чуріо та кераміста Раку Кітідзаемон.

title
title
title

Був відкритий до 40-ї річниці створення судноплавної компанії Sagawa Express. Його називають «плаваючим» музеєм, і найбільше тут вражає взаємодія архітектури та природи.

title
title

Територія навколо музею – прекрасний традиційний японський сад із плаваючими островами. А загострений дах сучасної будівлі також, немов острів, пропливає над поверхнею ставків. Подивіться на цей сірий. Такий вміють тільки японці. Це – особливий вимір спокою.

Тут добре думається про те, ким ти є сьогодні та ким будеш завтра, який спадок залишиш своїм дітям і онукам, своїй країні та світу.
title
title

Сад півоній, Сукагава

Рік створення: 1766

Площа: 100 тис. кв м

Чим відомий: 7 тисяч різноманітних і різнокольорових півоній. 290 видів. Японська влада оголосила його місцем особливої живописності.

Це те магічне місце, де квіти цвітуть навіть взимку. Деревовидна півонія, оспівана у всіх видах прикладного мистецтва – є і на гравюрах, кімоно, традиційних шкатулках, – справжнє чудо природи.

title

ПІВОНІЇ

А створювали сад суто для практичних цілей – для виробництва ліків. Тепер же тут зібрались експонати, які існують тільки тут і ніде більше. Наприклад, 200-літні дерева «Мрія Сьова».

Парк відкритий протягом усього року, але півонії квітують з ранньої весни і до кінця травня. У червні зацвітають троянди, а у жовтні-листопаді тут 50 відтінків пожовклого листя. От де справді є розгулятися інстаграм-блогерам!

title
title
title
Із якого б саду ви не почали знайомство – не забувайте про головне. Японський сад – це споглядання. Це прийняття природи і себе такими як є. Це повні груди повітря та життя.
закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит