Новини
повернутись до блогу
Як мріяти про галерею 10 років і відкрити її за 2 тижні
Намасте всім.
Пишемо вам від імені споглядачів та учасників великої події – відкриття «Sergey Makhno Gallery». Пам'ять людей, які знають Сергія давно, не дасть збрехати, що до цього дизайнер ішов 10 років.


Коротко про те, як народжувалась й еволюціонувала ідея. Почалось все з магазинчика предметів для декору. Потім магазинчик розтовстів до розмірів шоуруму (події відбувалася в ті первісні часи, коли слово «шоурум» ще лякало людей – тобто давно). Ну а якщо глобально, Сергій завжди мріяв про власний музеї кераміки.


У Всесвіту свої порядки. Течія часу спрямувала ідею в інше русло. З'явилась «Sergey Makhno Gallery».
250 предметів, 126 квадратних метрів, 86 зустрічей, 50 осіб, які були причетні до проекту, 30 претендентів на роль галериста. А ще нерви, нерви, нерви. І це не повний список всього, через що ми пройшли.


На дорозі до галереї було багато перешкод. За 4 дні до відкриття, бойкот загальній системі влаштувала підлога. Відмовилась висихати! Не зважаючи на це, ми вірили в світле і не здавались.


Спасибі Сергію, що постійно мотивував і надихав нас, свою команду. Сам розвішував світильники в галереї, знаходив місце для чашечок і тарілок, а не просто показував пальцем куди і що. Сергій фарбував, штукатурив. Часто забував котра година і міг зателефонувати вночі. Але для такої справи не жаль пожертвувати сном.
Концепція «Sergey Makhno Gallery» будувалася навколо двох культур – японської та української. Сергію близька східна естетика, звідти до нас і прийшло «вабі-сабі».


Потрібно витратити вічність, щоб пояснити сенс слова «вабі-сабі». За ним – неосяжність і глибина. Вабі-сабі – це простота, близькість до натурального, справжнього, живого.


На наступний день після відкриття галереї на Сергія чекав літак в Японію. Звичайною поїздкою це назвати важко, більше експедиція, яку ми метафорично нарекли «У пошуках wabi-sabi». Це, звичайно, не перший візит до країни висхідного сонця. Позбувшись (в попередні рази) туристичних «ахів» і «охів» Сергій повністю занурився в вабі-сабі. Шукав натхнення. «Місцями сили» стали храми, будівлі, яким більше ста (а деяким навіть тисячі!) років. Протягом місяця Сергій спілкувався з місцевими керамістами, пізнавав секрети давніх практик, аби потім втілити їх в дизайні.




PS. У нас так багато планів! (у календарі галереї – лекції, зустрічі та інші перфоманси) Завжди буде якийсь рух, для різної публіки і на будь-який смак. Початком великої справи стала зустріч з Сергієм 12 квітня, на якій він поділився думками, інсайтами і знаннями, привезеними з Японії. Хто не встиг, заходьте у вільний час на Щорса 26А, ми вам розповімо.


ТЕРМІНИ ПРОЕКТУВАННЯ | 3 місяца |
РЕАЛІЗАЦІЯ | Автор: Масон Олена |