Меню
 • HOOKAH BAR
 • IN FOREST HOUSE
 • ABU DHABI
 • RUDANSKOGO
 • DAN HOUSE
 • BRAMS RESPUBLIKA
 • FERREXPO
 • DAN HOUSE
 • KRUGLOUNIVERSYTETSKA
 • GOOD LIFE PARK
 • TARYAN
 • ODESA HOUSE
title

5 українських традицій, котрі зроблять ваш дім розкішним і затишним

На прикладі проєкту Дім Шкруба, який архітектор Сергій Махно збудував для своєї родини, розповідаємо про забуті українські традиції, котрі знову в тренді.

Дім збудований у сучасному українському стилі під впливом японської філософії вабі-сабі, що знаходить красу та гармонію в неідеальному. Хоча з вулиці він майже повністю закритий мінімалістичною бетонною огорожею, його характер помічається одразу — понад стінами в дерев’яних рейках нависає горда очеретяна стріха.

​Традиція перша. Садок коло хати. Українсько-японський

Оминаємо кам’яною стежкою дім і потрапляємо у сад-галерею з ароматами хвої та свіжоскошених трав. Тут японські клени та сакури зустрілися з традиційною українською зооморфною керамікою та сучасним мистецтвом. Тут 250 тонн каміння і кілька перспектив, як прийнято в японських садах. Японці вірять, що камінь сам має обрати, де йому лежати. Так сталось і тут — сад за декілька місяців виріс на місці пустиря ніби сам, без людського втручання. Тепер тут живуть білка і вуж, а ранок має смак.

title

​Традиція друга. Глиняні стіни як в хатах-мазанках

Крок у дім і нас поглинає глиняна прохолода. Тут є декілька сортів української глини. Стіни оздоблені у дев’яти техніках. Одна з них, наприклад, зазвичай використовується для створення керамічних скульптур. Щоб отримати текстуру з рівномірними ум’ятинами, стіни покрили глиною і били дерев’яною ложкою, доки не засохне. Також за давніми українськими традиціями з глиною змішали насіння льону, жита, пшениці — така техніка використовувалася ще за часів Трипілля.

title

​Традиція третя. Кераміка

Сергій — завзятий колекціонер. Українську кераміку почав збирати ще малим, у бабусі в селі. Знаходив по двору старі глечики, відмивав і забирав у «колекцію». На 6-метровій стіні у вітальні представлена найвизначніша частина — це глиняні вироби часів Трипілля, 5–2 тисячоліття до нашої ери.

Усе освітлення в домі — це авторський дизайн від Sergey Makhno Architects. Зроблене вручну, в обмеженій кількості, однією людиною для іншої. У головній вітальні — наші «Хмари», з яких ніколи не падає дощ і які також можна знайти у галереї в Парижі. Раковини та дитяча ванна також створені у керамічній майстерні Сергія Махно.

title
title

Традиція четверта. Давати нове життя старому

Стіна та стеля головної зони дому оздоблені деревом — ми просто розібрали 11 старих покинутих хатинок.

Берегти знання та давати речам друге життя — найкраще, що ми можемо зробити для себе та нашої планети.

title

Традиція п’ята. Мистецтво

У цьому домі зібрана серйозна колекція сучасного українського мистецтва. Це роботи Олега Тістола, Сергія Радька, Назара Білика, Романа Михайлова, Павла Макова, Олексія Золотарьова, Тіберія Сільваши. До того ж тут є популярні нині Kaws і авторські арт-іграшки Сергія Махно — Дідо, виконані у давній українській традиції зооморфної пластики.

title

Повний кейс дивіться тут

закрити
9 a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v w x y z і а б в г д ж з и к л м н о п р с т У ф ч э я

ЗУСТРІНЕМОСЯ?

І ми створимо для вас мистецтво, у якому хочеться жити. Зателефонуйте нам +380 67 555 5515 або залиште запит