Цього року ми всі зрозуміли одну річ — життя ніколи не буде таким, як раніше. І наші будинки теж. Ділимося з вами своїми думками про те, яким буде наступний рік у дизайні й архітектурі.
Ми колекціонуємо предмети дизайну не просто так — у нас емоційний зв’язок з цими речами, вони розмовляють з нами особливою знайомою мовою, вони показують нам, хто ми є. Це інвестиція, яка нівелює фінансову сторону.
Що більше намагаєшся пояснити такі речі як щастя і спокій, то все далі бурхлива течія буденності віддаляє від них. Що більше стараєшся створити ідеальний інтер’єр, то сильніше він схожий на такий, у якому планують ночувати, а не жити.
Спалах COVID-19, здається, прийшов нізвідки й застав нас в момент, коли ми у своїй духовно-фізичній стабільності виявилися неготовими до змін. Один з головних концептів, що піддався кардинальній переоцінці, став дім — єдине місце, що весь час терпляче зберігало спокій та оберігало нас від зовнішніх подразників. Пандемія змусила нас внести корективи у стосунки «ми-дім», аби бути готовими до нових спалахів пандемій. І після — дім вже ніколи не буде таким, як раніше.
Ізоляція в стінах свого будинку підштовхнула Сергія Махно до важливої розмови про свої головні дизайн-проєкти: квартиру і будинок Сергія Махно. У світі вони більш відомі як Wabi Sabi Apartment і Shkrub House — призери міжнародних конкурсів, герої обкладинок світових видань. Сергій же їх називає просто — домівки.
Коли вдома, все приходить в норму. Це місце, куди ми повертаємось щодня або куди приїжджаємо тільки раз на місяць, але кожного разу відчуваємо одне й те саме. Це місце, що стоїть на варті нашого спокою, захищаючи від невгамовних робочих штормів та емоційних хвиль. Це місце, яке прийме наші невдачі, щоб надихнути на нові перемоги. Це місце, яке поглинає нас і яке поглинаємо ми самі.
Оберіг, посуд, сакральна практика, декоративно-прикладне мистецтво, відображення традицій, шана природі та тваринам, пам’ять про культуру наших предків, історії про чудо-звірів. Все це — невід’ємна частина побуту українських родин. Все це — зооморфна кераміка, з якою ми познайомимо вас трохи ближче.
Існує щось більше, ніж "цей колір непоганий, беремо". Разом із власником студії Сергієм Махно та архітектором Олександром Ковпаком зібрали декілька порад щодо вибору кольору для дизайну інтер'єру.
Ласкаво просимо в клуб, сповнений любові та глини. Наш творчий лідер Сергій Махно та керівник керамічної майстерні Олександр Яровий відповідають на найпоширеніші питання про кераміку та розставляють усі крапки над “і”.
Дім Шкруба від майстерні українського дизайну та архітектури Sergey Makhno Architects здобув «золото» у номінації «Professional Interior Design» на престижному міжнародному конкурсі IDA Design Awards.
Новий рік — нові бажання. Якщо раніше нам хотілося яскравого, дивного, нонстопного шоу, то тепер душа потребує рідного затишку та чогось «простого». Замість чергової відпустки — батьківський дім, де приголублять і буде тепло. Робота, відрядження, терміново-негайні справи, затори і щоденний стрес — після таких каруселей хочеться спокою. А спокій будемо шукати вдома.
За сучасним та новим стоїть покинуте та зруйноване. Забуті оселі пустують біля густих плантацій хмарочосів. Світ, який розповідає про нові висоти та архітектуру майбутнього, мусить розповідати про світ самотніх та забутих місць. І цей другий світ зовсім не паралельний — покинутих будинків набагато більше, ніж вам здається.
Як любити-леліти ви і самі знаєте. А от як правильно організувати свій дім, ми вам зараз розповімо.
Їхати на Балі, щоб віднайти там свій дзен? Що ж, Балі — не барахолка. А дзен — там, де ви ще не починали шукати.
На прикладі проєкту Дім Шкруба, який архітектор Сергій Махно збудував для своєї родини, розповідаємо про забуті українські традиції, котрі знову в тренді.
Є запитання. У якому світі ми хочемо жити? Що ми робимо, аби він став кращим?
Підписатись на новини